“Місце для дракона” головні герої та їх характеристика

Місце для дракона головні герої та їх характеристика 8 клас

Місце для дракона” головні герої твору Юрія Винничука досить колоритні та незвичайні, вони є прикладом доброти та підступності. Характеристика героїв допоможе охарактеризувати кожного окремо.

“Місце для дракона” головні герої

 • Дракон Грицько
 • Пустельник
 • Князь Люботинський
 • Хлопчик (прагне врятувати дракона)
 • Лицарі – Лаврін (це лицар, якого цікавили лише подвиги), Юрій
 • Настасія – дочка князя

“Місце для дракона” характеристика Дракона

Дракон Грицько – щирий та розумний дракон, не бажає людям робити зла. Здавалось би, що перед нами хиже створіння, проте з доброю душею. Дракон харчується травичкою, не посягає не на чиє життя, є хорошим товаришем та доброю особистістю. Він не може нікому заважати. До того ж, цей персонаж постійно розвивається, прагне отримати знання, вивчає грамоту та пише вірші. Цей персонаж є виключно позитивним.

Дракон уособлює в собі кращі риси людини-християнина. Автор дає йому таке ім’я не просто так. Походження імені Григорій грецьке, від слова «григорео», що трактується як «пильнувати». Ім’я Григорій асоціюється з
ідеальним християнином.

“Місце для дракона” характеристика Князя

Князь – підступний, хитрий. Князь починає мріяти про знищення дракона, щоб Грицька вбив лицар. І образ князя у результаті є по-справжньому хижацьким. Так, він людина, проте з хижацькою натурою. Це антипод Грицька. Князь злий, нерозсудливий, грубий. Князь немає навіть імені. Він безликий, бо безлика і сіра його душа.

“Місце для дракона” характеристика Пустельник

Пустельник – мудрий, щирий, відданий та добрий. Саме він стає наставником та вчителем дракона Пустельник колись був воєводою, але «але зажерся із батьком теперішього князя. Мені його безперервні військові походи впоперек горла стали. Воює, воює, а який із того мав хосен? Ані клаптика землі не зумів приточити до Люботина. Плюнув я та й подався сюди».

Пустельник дорожив дружбою з Грицьком, ставився до нього по-батьківському. Саме Пустельник навчає дракона грамоти, намагається врятувати Грицька. І, на превеликий жаль, йому це не вдається. Причина цього полягає в тому, що він не став перешкоджати дружбі Грицька з князем. Хоча спілкування князя та дракона тривало лише доти, доки князь не добився своєї підлої мети.

Пустельник не очікував, що князь є таким підступним. На жаль, помилка Пустельника мала фатальні наслідки: за дружбу з князем нещасний дракон поплатився життям.

“Місце для дракона” характеристика Лавріна

Пан Лаврін був великим лицарем, побував у багатьох походах здійснив немало подвигів, але, окрім цього, його більше нічого не цікавило: «Державні справи не для мене. Я виріс у сідлі і в сідлі з мечем у руках волію постати перед богом. Як той Святослав Завойовник, що головою наклав у бою з печенігами. Затишне життя на перинах мене мало приваблює.»

Але Лаврін сам не зміг убити дракона. Бо відчував, що дракон не по-справжньому б’ється, він побачив у його очах відчай, біль і бажання жити. Лицарю було шкода дракона. Тому Дракона вбив Лаврінів джура, що стояв збоку.

“Місце для дракона” аудіокнига скорочено. Юрій Винничук

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Даня

  Пасиба бро

  Відповіcти
 2. CYBTR

  1 Воєвода
  2 Щирий, відданий
  3 Навчає, дорожить, не перешкоджає
  4 Ставиться до Грицька по-батьківському
  5 Наставник
  1)Чудовисько.2) Щирий, розумний.3)Пізнає, мріє, товарищує.4) Не бажає людям робити зла.5) Поет.

  Відповіcти
  1. Олег

   Це СЕНКАН?

   Відповіcти
 3. Ірина

  Вибачте, а що це за герой Хлопчик, який хоче врятувати дракона?
  Чому біля імені Лавріна стоїть ім’я Юрій?

  Відповіcти