Характеристика князя “Місце для дракона”

місце для дракона характеристика князя 8 клас

Характеристика образу князя з твору “Місце для дракона” допоможе розкрити внутрішній світ героя та визначити його риси характеру.

План характеристика князя “Місце для дракона”

1. Ким є князь Люботинський, його вік, соціальний стан.
2. Учинки, думки князя.
3. Риси характеру Князя.
4. Ставлення до нього інших героїв.
5. Розкриття характеру за допомогою мови.
6. Ставлення автора до персонажа.
7. Ваше ставлення до цього персонажа.

Князь жив та правив у Люботині, через те його називали князем люботинським, іншої назви в творі немає.

“В давнину князь робив багато подвигів, а зараз став старим, лінивим, нездатним до боїв, як і усі його підопічні. Ніхто не хотів воювати, тому війна могла князю лише снитися”

Князь — надзвичайно ледачий правитель. Він не прагне до власного розвитку й самовдосконалення, «аж переситився спокоєм», хоча іноді й хотів щось змінити, але далі бажання справа не шла.

 «Деколи його опановувало бажання струсити з себе оту сонливість і бездіяльність, кидався щось робити — затіє, було, собор будувати, вже й підвалини закладуть, та раптом махне рукою й більше не з’являється на будові…».

У князя була дочка Настасія, яку потрібно було вже видавати заміж. А за древнім звичаєм її руку міг отримати лише лицар, та ще й той, що зробить якийсь великий подвиг. А коли князь дізнався, що біля річки живе дракон, то вирішив оголосити про поєдинок – руку його дочки отримає той, хто вб’є дракона.

Князь – підступний, хитрий, хоча ці його негативні риси характеру дуже завуальовані.

Навіть пустельник перед смертю сказав драконові Грицьку, що князь — непогана людина. Дійсно, адже він начебто піклується про долю Люботину, своєї рідної землі… Проявивши хитрість, князь потоваришував з драконом, вселивши останньому, що його жертва — необхідність. Князь зіграв не лише на дружніх, але і на патріотичних відчуттях Грицька. Дракон все таки дав згоду стати до бою й бути переможеним, віддавши власне життя задля щастя доньки князя Настасії з паном Лавріним, а головне — задля продовження князівського роду й процвітання Люботину. 

Такі вчинки характеризують князя, як підступного та безсоромного чоловіка, який заради власних інтересів здатний легко пожертвувати безневинним життям.

Образ князя у результаті є по-справжньому хижацьким. Так, він людина, проте з хижацькою натурою. Це антипод Грицька. Князь злий, нерозсудливий, грубий. Князь немає навіть імені. Він безликий, бо безлика і сіра його душа.

“Місце для дракона” сенкан князь

  • Князь
  • Байдужий, егоїстичний (жорстокий, безликий, підступний)
  • Втерся в довіру, не знаходить спокою (дотримується традицій, мучиться)
  • Піклується про майбутнє своєї держави (Турбується про доньку та державу)
  • Зло (брехня, егоїст, обман, зрада, сіра душа)
Оцініть статтю
Додати коментар