Твір на тему: “Мої враження від твору “Скляний равлик” допоможе написати чим сподобався твір, чим вразив, чим запам’ятався. Відгук на твір “Скляний равлик” може бути написаний за прикладом.
Мої враження від твору “Скляний равлик”
Оповідання “Скляний равлик” Милорад Павича залишає глибокий слід у серці та надихає на роздуми про важливість людських взаємин. Це неймовірно емоційний твір. Як спуск з гори….і коли спускаєшся донизу – стає і добре, і сумно.
У цьому творі автор Милорад Павич стверджував, що «Майбутнє має одну велику перевагу — воно ніколи не буває таким, яким ви його уявляєте». Тобто, незважаючи на наші сподівання, очікування та плани, майбутнє завжди непередбачуване і часто відрізняється від наших уявлень. Автор показує, що майбутнє може принести як позитивні, так і негативні зміни, або ж може виявитися абсолютно непередбачуваним. Так у творі зображується цікаве перехрещення доль двох людей. Поєднує історію і сьогодення, адже все повторюється по спіралі. Автор пропонує паралельне прочитання історії Давнього Єгипту та сучасності. Так, звичайна продавчиня з магазину білизни, можливо, в минулому була жінкою-фараоном. І в наш час Хатчепсут зустріла архітектора Сенмута, а він знову закохався і готовий для цієї жінки «будувати будинки, опікуватись нею, бути ким завгодно, доглядати дітей, стати палким коханцем, приятелем…».
Це історія про архітектора Давида Сенмута і панні Хатчепсут та історія египетської Хатчепсут та Сенмута, яким не судилося бути щасливими в минулому, і вони намагаються це виправити в новому та сучасному житті. Панна Хптчепсут має пройти свій шлях, щоб повірити та полюбити. Повірити в ту історію про друге, чи навіть перше, життя. А Давид Сенмут повинен зробити для цього все можливе.
Особливо запам’ятався у творі скляний равлик, який символізує крихкість та красу життя, стає центральним образом твору, він метафорично відображає життя головних героїв, крихке та вразливе. Так і у творі, Хатчепсут і Сенмут мають можливість заховатися від реальності, але все ж перед нею вони беззахисні. Скляний равлик – це натяк на безкінечний плин часу, у вихорі якого не можна роздивитись, де початок, а де кінець будь-якого людського життя, бо все має знову повторитися, як кохання Хатчепсут і Сенмута.
Мені сподобався твір «Скляний равлик» тим, що герої Хатчепсут і Сенмут ніби крізь століття пронесли людський біль, самотність, обман і бажання знайти любов та бути щасливими. Дійсно, через тисячі років люди не втратили вічне прагнення любити.
Твір вразив тим, що можна вибрати свій фінал. Від того, яку стежку ви оберете, залежить, яка у вас вийде повість і до якого кінцевого пункту ви прийде. Головні герої залишалися живі і щасливі, якщо дію розповідає жінка, а за оповіданням чоловіка, герої гинуть. Таким чином, автор хотів підкреслити велику різницю між двома сприйняттями – чоловічим і жіночим.
Мої враження від прочитання оповідання дуже сильні. Це твір, що змушує задуматися про важливість людських взаємин та цінність моментів життя. Він нагадує, що радість та натхнення можна знайти у найпростіших речах, а відкритість до інших та любов до ближнього можуть принести справжнє щастя.
Автор твору – KRASOL8
Матеріал надано лише для публікації на сайті dovidka.biz.ua. Копіювання заборонено!