“На острові” Коцюбинський аналіз

коцюбинський цікаві факти Укр. літ.

“На острові” Коцюбинський аналіз новели допоможе підготуватися до уроку.

“На острові” аналіз

Рік написання – 1912.

Тема: зображення життя героя на острові.

Ідея: ідея швидкоплинності й вічності, безперервності людського буття.

Жанр: новела.

Зорові образи: кімната, віслюк, море, агава.

Звукові образи: телефон, годинник, туристи, пісні Джузеппе.

Символічні образи: агава – символ вічності; годинник – невпиний відлік життя.

Провідним мотивом нарису «На острові» також є ідея вічності, безперервності людського буття. На наших очах зароджується роман, який не має продовження (незнайомка від’їжджає).
Художній зміст твору розкривається за допомогою внутрішніх монологів, діалогів без слів, описів екзотичних пейзажів. Сила твору — у правдивості передачі експресії несподіваних почуттів.
Особливість змісту новели в тому, що читач стає свідком «роману очей». Блиск моря і сонця, «блакитне повітря», «сіра агава» — символ народження і вмирання… Але герої не помічають нічого цього. Вони бачать тільки одне одного. «Ми купаємо очі у морі, то очі в очах…» Інтимні почуття передаються поглядами різних емоційних відтінків.
Закінчується твір зображенням символічного образу агави — рослини, яка «цвіте, щоб умерти, і умирає, щоб цвісти», яка живе доти, поки не зацвіте, а зацвівши, одразу помирає. Агава пробивається крізь каміння і першою вітає схід сонця. «Одчиняючи вранці вікно, я раз у раз бачу ряд цвітучих агав. Стоять стрункі і високі, з вінцем смерті на чолі, й вітають далеке море».

Оцініть статтю
Додати коментар