Науковий опис кота

художній твір опис кота Твір-опис

Кіт — улюбленець багатьох сімей і часто є повноцінним членом цих родин. Тому так часто на домашнє завдання дають описати кота та його звички в художньому стилі або надати  науковий опис кота. В даній статті надаємо вам варіант тексту опис про кота в науковому стилі.

Науковий опис кота

Кішка, або домашня кішка (лат. Felis silvestris catus) – домашня тварина, одна з найбільш популярних (поряд з собакою) « тварин-компаньйонів» людини. З зоологічної точки зору, домашня кішка – ссавець сімейства котячих загону хижих. Цінується людиною за здатність полювати на гризунів і інших домашніх шкідників протягом ось вже 10 000 років.

З точки зору сучасної біологічної систематики домашня кішка ( Felis silvestris catus) – підвид лісової кішки ( Felis silvestris). Раніше домашню кішку нерідко розглядали як окремий біологічний вид. В даний час в світі налічується близько 600 млн домашніх кішок.

Середня довжина тіла кішки без хвоста 60 см, довжина хвоста 25-35 см. Як правило, самки менше самців, як і у інших ссавців. Вага середньої здорової кішки становить 2,5-6,5 кг, але зустрічаються і більші екземпляри, вага яких досягає 7-9 кг. На даний момент нараховується близько 200 порід кішок, від довгошерстих ( перська кішка) до позбавлених шерсті ( сфінкси), визнаних і зареєстрованих різними організаціями.

Одомашнення кішки відбулося приблизно 9500 років тому на Близькому Сході в районі Родючого півмісяця, де зародилися і розташовувалися найдавніші людські цивілізації. Одомашнення кішки почалося при переході людини до осілого способу життя і з початком розвитку землеробства, коли з’явилися надлишки їжі, і виникла необхідність їх збереження та захисту від гризунів. Хоча дрібні дикі кішки різних підвидів можуть схрещуватися між собою і давати потомство, результати генетичних досліджень показали, що у філогенезі домашньої кішки інші підвиди дрібних диких котячих крім дикої близькосхідної (лівійської чи інакше нубійської) кішки участь не брали.

Середовищем існування кішки, як домашньої тварини, є житло людини. Залежно від умов утримання, обраних для кішки її господарем, кішки діляться на тих, які ніколи не покидають житло людини, і тих, які мають доступ за межі будинку. І якщо другий спосіб утримання можливий у сільській місцевості, то в умовах міста не можна дозволяти кішці гуляти самостійно, перш за все, щоб уникнути можливості зараження інфекційними захворюваннями, а також збільшенням ризику нещасних випадків.

У північних широтах домашні кішки люблять спати, гріючись під променями сонця, причому починають відчувати дискомфорт, коли температура поверхні шкіри досягає позначки в 52 ° C. Разом з тим домашні кішки погано переносять постійну спеку, а повністю білі кішки та коти з білими вухами схильні до ракових захворювань більшою мірою, ніж їх більш темні побратими.

Кішки добре почувають себе в помірному кліматі, але не у всіх умовах – погано переносять туман, дощ і сніг. Більшість кішок не люблять купання у воді, за винятком деяких порід (наприклад, турецька ван, бенгальські кішки, курильські бобтейли). Однак м’язовий апарат кішки робить її хорошим плавцем, а вмінню плавати навчає кошенят кішка -мати, якщо сама це вміє.

Сподіваємось дана твір на тему опис кота науковому стилі допоміг вам при написані власного наукового опису кота.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Александра

    Дякую вам велике, ви дуже мені допомогли)))

    Відповіcти
    1. даша

      там есть ошибка вы написали сначало самців а потом ссавців это в 3 абзаце 2 предложение посмотрите пожалуйста ошибку!!! спасибо.

      Відповіcти
  2. Войтенка Назар

    спасіба памагаєт

    Відповіcти
  3. Cosmics_play

    Прикольна но ошибка я зделал реферат на 12+

    Відповіcти
  4. Евгений

    Збс всё понравилось

    Відповіcти
  5. Тетяна

    Дуже дякую!
    цікаво

    Відповіcти