“Найкращий намет” Характеристика Героїв

найкращий намет характеристика героїв 6 клас

“Найкращий намет” характеристика героїв допоможе розкрити образи Сергія та Митька, Славка, Генки та інших, визначити їх риси характеру.

“Найкращий намет” головні герої

  • Сергій Стеценко – головний герой. Від імені Сергія ведеться розповідь.
  • Митько Омельчук –  головний герой, кращий друг Сергія. Він постійно щось вигадував, у першу ніч хотів лякати дівчат.
  • Славко. В’ячеслав Денисюк приїхав у табір з акордеоном. «…хлопець…білявий такий, і чемодан на колінах тримає»
  • Генка Биструшкін – прийшов до табору вночі пішки.
  • Юрко, Люська, Вітька з Вовкою.
  • Ірина Василівна – вожата у таборі. Ця молода дівчина відповідала за організацію дозвілля дітей.  «…дівчина із пов’язаним круг шиї піонерським галстуком і зошитом у руці»
  • Сергій Анатолійович – фізкультурний організатор. « він один брав стільки дощок, що ми й утрьох не підняли б!»
  • Олександр Миколайович – начальник табору. «…дядечко у спортивних штанях і майці»
  • бригадир Никодим Петрович – «…вусатий кремезний чолов»яга із добрим обличчям»    

Після перебування в таборі хлопці змінилися. Вони навчилися дружити, вболівати один за одного. Але найбільше змінився Славко. Він став справжнім героєм зміни.

“Найкращий намет” характеристика героїв

Характеристика Славка

Славко – одноліток Сергія та Митька, який приїхав у табір з акордеоном.  Митько вважав його  тюхтієм, маминим синочком та скиглієм.

Славко ж насправді своїми вчинками постійно доводив, що він не „мамин синочок”. Він не побоявся вийти посеред ночі ловити „злочинця”. На конкурсі пісні, коли Сергій забув підставити йому стілець, грав лежачи. Славко єдиний не хитрував, не запринаджував звечора рибу,не порушував правила конкурсу.

Риси характеру Славка: розважливий, спокійний, зосереджений, талановитий, розумний, сміливий.

«Славко ж казав, що він знати нічого не хоче і що йому байдуже, з ким там Митько жартує, але щоб із ним так не жартував. Він опустився на підлогу, поліз під ліжко й витягнув звідти акордеон…»

 « у таборі закріпилася думка, що Славко – найперший у світі одчайдух. – Це ж подумати тільки, – казали дівчатка, – не побоявся серед глупої ночі один накинутися на невідомо кого».

“Цей Славко – справжній мамин синочок. До табору поїхав, бо так мама йому, Славусикові, сказала. Спортивної години він не любить, бо тут можна „рученьки і ніженьки переламати”. А акордеон! Ви таке бачили? Щоб з акордеоном до табору припертися. Тюхтій, боягуз!.. І чому саме він потрапив до нашого намету?”

«лиш один Славко ходив, мов сирітка, уздовж берега, але його звідусюди гнали»

«Мабуть, цей Славко все-таки не зовсім такий, як нам здавалося. Конкурс пісні, риболовля… І вночі він же першим напав на Генку, хоч боявся.”

Характеристика Сергія і Митька

Сергій і Митько — справжні друзі, вони великодушні, дотепні, кмітливі, працьовиті, наполегливі. А найголовніше — вони вміють турбуватися один про одного, вирішувати конфліктні ситуації.

Хлопці приїздять у табір, коли там ще не було все готово. Разом вони допомагають облаштувати табір, беруть участь у всіх конкурсах та змаганнях, завжди хочуть перемогти. Митько постійно щось вигадує, а Сергій підтримує усі його витівки. Наприклад, у змаганні з рибальства, Митько думав, що він один схитрував і запринадив рибу з вечора, але, виявилося, що майже всі учасники конкурсу також кинули принаду в річку. Митько називає всіх «безсовісніими» і «обманщиками», хоча й сам вчинив так же.

Риси характеру Митька: дотепність, вигадливість, кмітливість, цілеспрямованість, наполегливість, чесність, оптимізм. Митько – кращий друг Сергія. Він справжній генератор ідей, ініціатор усіх пригод. Митько завджи хоче бути кращим за інших, переможцем у змаганнях, хоче уваги до себе. Саме Митько завів вантажівку і мало не наїхав на Сергія Анатолійовича. Потім він увечері вкинув у вогонь автомобільну шину і через дим, всі розішлися по наметах. Саме Митька став винуватцем того, що їх команда не перемогла у конкурсі пісні, бо він вистрілив ракетницею. Митько не міг слідувати правилам, він завжди щось вигадував і дуже злився, коли щось виходило не по його плану.

Риси характеру Сергія: чемність і доброта;  мужність і розсудливість; наполегливість і довіра;
надання допомоги тому, хто її потребує. Сергій поводиться більш стримано та розсудливо, ніж Митько, але вже ж підтримує всі витівки друга. Він поїхав у табір, хоча й не дуже хотів. Його туди відправили батьки. Але відпочинок хлопчикові дуже сподобався.

Цитатна характеристика:

“У таборі я познайомився з двома друзями. Якщо порівнювати Сергія з Митьком, то він справжній ангел. Але Сергій завжди слухає Митька, робить те, що той придумає.”

“Здається, що Митька я знав завжди. Ми дружимо дуже давно. Митько – чудовий товариш. А ще у нього, за його власним висловом, „добре варить казанок”. А скільки ідей з’явилося у голові мого друга в таборі. От тільки ідеї ці не завжди дають найкращий результат.”

найкращий намет аналіз

Характеристика Генки

Генка Биструшкін – одноліток хлопців, який теж був у таборі “Сонячний”. Та потрапив до табору він вночі, бо запізнився на автобус і дістався під ніч до табору самотужки. Гена вигадав собі прізвище Мусюкін. Він зробив це, бо злякався, що не в той табір потрапив, і начальник табору здасть його в міліцію.

«Але вдома у Генки нікого не було, бо тато з мамою поїхали на море, і Генка вирішив добиратися самотужки»

“Ото Генка! Ото кадр! Не побоявся йти до табору вночі. А як цікаво придумав, коли назвався Миколою Мусюкіним. Такому хлопцеві місце в нашому наметі. Ми станемо чудовою командою.”

Оцініть статтю
Додати коментар