Повідомлення про наукові відкриття 20, 21 століття містить багато пізнавальної інформації. Поступ науки і техніки в хх-ххі ст. відбувається надзвичайно високими темпами.
Найважливіші відкриття 20 століття
Наукові відкриття завжди дивують світ новими звістками і перспективами. Вони є показником прогресу суспільства і конкретної людини. Які важливі наукові відкриття були зроблені в ХХ столітті?
- Відкриття рентгенівського випромінювання Вільгельмом Рентгеном. Дане наукове відкриття і сьогодні впливає на життя людини, адже без рентгена важко уявити сучасну медицину.
- Відкриття пеніциліну Олександром Флеммінгом. На його основі стали виготовляти антибіотики, які врятували багато життів.
- Хвилі де Бройля. Їх відкриття сприяло розвитку концепції квантової механіки.
- Відкриття нової спіралі ДНК в 1953 році Френсісом Криком і Джеймсом Уотсоном.
- Відкриття транзисторів. Завдяки цьому відкриттю техніку стала зменшуватися в розмірах.
- Створення радіотелеграфу Олександром Поповим.
- Відкриття штучної радіоактивності.
- Методика екстракорпорального запліднення (ЕКЗ). Вчені зуміли витягти неушкоджену яйцеклітину з жінки і створити оптимальні умови в пробірці для її життя і росту. Також вони придумали, як запліднити яйцеклітину і повернути її в тіло матері.
- Перший політ в космос в 1961 році. Зробив це Юрій Гагарін.
- Клонування. Вчені в 1996 році отримали перший клон вівці Доллі. Так почалася нова епоха в розвитку суспільства.
- Наближення до створення штучного інтелекту.
- Винахід голографії Деннісом Габором в 1947 році. За допомогою лазера відновлювалися тривимірні зображення об’єктів, наближених до реальних.
- Відкриття інсуліну Фредеріком Бантінгом в 1922 році. З цього року цукровий діабет можна було лікувати.
- Відкриття стовбурових клітин, попередниць всіх клітин в організмі людини, які мають здатність до самовідновлення.
Вчені практично кожен день здійснюють цікаві наукові відкриття різного рівня складності: хтось досліджує гравітаційні хвилі, хтось способи заварювання кави. Ми підготували для Вас ТОП-5 найцікавіших наукових сенсацій, які очікує людство. Отже, великі наукові відкриття майбутнього, а точніше 2018 року:
- Штучний інтелект проти Альцгеймера
В цьому році автором першого наукового відкриття стане … штучний інтелект останнього покоління. Автором проекту є британська компанія DeepMind, а точніше її підрозділ Google. Розроблена програма штучного інтелекту Zero покликана боротися з глобальними проблемами людства. Пріоритетне його завдання – розгадка механізму хвороб Паркінсона й Альцгеймера. Також Zero має позбавити від деменції старіюче людство.
- Полювання за інопланетянами
Фахівці Массачусетського технологічного інституту розробили космічний телескоп TESS, який призначений для пошуку в нашому зоряному оточенні планет земного типу. В поле його зору потрапляють навіть екзопланети на відстані 200 світлових років. Вчені припускають, що за допомогою цього апарату будуть відкриті 20 000 планет.
- Трансплантація голови
Сьогодні світ стоїть на порозі нового відкриття. Ще в минулому році нейрохірург Серджіо Канаверо хотів зробити такий проект. Однак ви не прийміть це буквально. Італієць домігся фінансування від Китаю і працює над розвитком цифрової діагностики, створенням інтерфейсу «мозок-комп’ютер», стовбурових клітин та генної терапії.
- Знайомство з «Вбивцею Землі»
Міжпланетна станція OSIRIS-Rex в серпні 2018 року сягне астероїда Бенну – найнебезпечнішого космічного об’єкта для Землі. Мета станції: взяти зразки грунту для вивчення природи астероїда. Друга мета – відпрацювати методи перехоплення астероїда, якщо виникне загроза зіткнення з нашою планетою.
- Персоналізована медицина
У 2018 році наступить епоха персоналізованої медицини. Проект «100 000 геномів» був створений з метою проаналізувати генетичний код декількох тисяч чоловік для того, що дізнатися, яка ділянка ДНК пов’язана з конкретним захворюванням.
Сподіваємося, що ця інформація про наукові відкриття допомогла Вам дізнатися багато нового. І можливо цей список надихне Вас стати автором наступних важливих відкриттів, які виведуть людське суспільство на новий рівень розвитку.