Юрій Гагарін біографія скорочено

Наука

Юрій Гагарін коротка біографія відомого космонавта викладена в цій статті.

Юрій Гагарін біографія скорочено

Юрій Олексійович Гагарін народився 9 березня 1934 році в д. Клушино Гжатського (нині Гагарінського) району Смоленської області в сім’ї колгоспника.

Дитинство пройшло в селі Клушино, а в 1945 році родина переїхала в місто Гжатськ. Після закінчення 6 класів шкільного навчання, Гагарін вступив в Люберецьке училище на спеціальність формувальник-ливарник. Із 1951р. по 1955р. навчався в Саратовському індустріальному технікумі, а в 1954році вперше здійснив політ на літаку Як-18. У 1957 році з відзнакою закінчив військово-авіаційне училище льотчиків імені К. Є. Ворошилова №1 у місті Оренбург.

У грудні 1959 року подав заяву з проханням про зарахування до групи кандидатів в космонавти. А в 1960 році став кандидатом і приступив до занять та тренувань разом з дев’ятнадцятьма іншими льотчиками. У ході підготовки увійшов до спецгрупу з шести осіб, яких стали готувати безпосередньо до першого пілотованого космічного польоту.

8 квітня 1961р. на засіданні Державної комісії з пуску КК “Схід” з космонавтом на борту затверджений основним пілотом КК “Схід”.

12 квітня 1961 року – самий довгоочікуваний і знаменний день в історії астрономів і астронавтів. У цей день Юрій Олексійович Гагарін з космодрому «Байконур» відправився в першу космічну подорож в історії людства на ракеті «Схід». Зробивши повний оберт навколо нашої планети за 1:00 48 хвилин, Гагарін повернувся на Землю в круглій капсулі.
Завдяки наполегливості Хрущова, відразу після польоту звання Гагаріна було підвищено зі старшого лейтенанта до майора. Йому організували пишну зустріч у Москві. Після польоту Гагарін здійснив кілька поїздок по різних країнах (Чехословаччина, Болгарія, Фінляндія, Англія). dovidka.biz.ua Потім він був дублером єдиного космонавта корабля «Союз-1» – Володимира Комарова.

Ю.О. Гагарін загинув 27 березня 1968 року під час тренувального польоту поблизу д. Новоселова Кіржачського району Володимирської області. Урна з його прахом похована в Кремлівській стіні.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. іфіік

    оло

    Відповіcти