“Не судилось” скорочено Старицький

не судилось скорочено Скорочено твори

Михайло Старицький “Не судилось” скорочено читати твір можна, щоб згадати його сюжет. Драма “Не судилось” присвячена М. К. Садовському.

Старицький “Не судилось” скорочено

Панич Михайло закоханий у просту селянську дівчину Катрю. Це почуття взаємне – Катря також кохає Михайла. У Катрю закоханий парубок Дмитро Ковбань. У Дмитра закохана подруга Катрі Пашка. В Михайла вдома гостює його приятель Павло, який був лікарем. Анна Петрівна, мати Михайла, зізнається Павлу в коханні. Павло тікає до Михайлового дядька Олександра. Дядько Олександр одружився на простій дівчині не зважаючи на протести своєї рідні, тому в родині Михайла його не люблять.

Михайло вірно кохає Катрю і обіцяє побратись. Катря розуміє, що цього не буде, бо вона йому не рівня. Пашка вмовляє її забути панича, але дарма. Минає місяць. Хвора Катрина мати видужує і Дмитро питає в Катрі про весілля, яке вона обіцяла йому по одужанню матері. Катря зізнається, що кохає Михайла. Катря просить, щоб він одружився на Пашці, бо саме вона стане йому хорошою дружиною. Потім прийшов Михайло, та сказав, що вирішив поговорити зі своїми батьком та матір’ю, а якщо треба то і з матір’ю Катрі.

До Михайла приїздить друг Павло і розповідає, що дядько Олександр може допомогти влаштувати його з Катрею весілля. Його дядько може попросити знайомого попа, щоб він таємно обвінчав Михайла та Катрю. Але Михайло хоче розповісти батькам про свій намір. Тим часом селом йде поговір про Катрю. Минає ще два місяці. Михайло хоче розповісти матері про своє бажання одружитися з Катрею, але обирає невдалий момент і вони сваряться. Мати Михайла не може повірити в те, що син хоче одружитися з простою селянкою Катрею.

Михайло пише листа дядькові в якому йдеться про весілля.

Цей лист знаходять його батьки. Вони хочуть відіслати сина до Петербурга, а Катрі дати грошей і видати заміж. Бєлохвостов, кузен матері Михайла, запевняє хлопця, що дівчина легко погодиться взяти гроші. Михайло не вірить, що Катря може його зрадити. В цей час Катря приходить до Михайла і попереджає його про Дмитра, що хоче його вбити. Михайло дратується від приходу Катрі. Вдвох їх бачить мати Михайла і вчиняє скандал.

Катря приходить до тями вдома. Вона втратила свідомість від сварки з Михайловою матір’ю, у якій зізналась, що вагітна. Все село гудить про цю подію. Мати Катрі схлипує на печі. Приходять парубки і хочуть відрізати Катрі косу, але вчасно втручається Дмитро. Дмитро захищає Катрю, пропонує їй все ж таки одружитися з ним. Потім Дмитро пішов шукати Михайла, щоб убити його.

Катря вирішує покінчити життя самогубством – випити краплі, які лікар прописав її матері.

З панського двору приходить посланець і вмовляє Катрю забути панича і вийта заміж за іншого, пропонує їй гроші. Довідник цікавих фактів та корисних знань. Катря в нестямі погоджується. Вона випиває отруту. Приходить Михайло. Він не вірить, що Катря могла так легко його забути.

В останні хвилини життя Катря мріє бути з Михайлом. Коли Михайло прийшов і сказав, що не буде слухати батьків, а буде з Катрею, дівчина пошкодувала про те, що отруїлась, але було вже пізно. Вона помирає в нього на руках.

Дмитро підпалює панський двір. Він вбігає в хату до Катрі, бачить, що та мертва і кидається з ножем на Михайла. Його хапають парубки, що прийшли на галас, але Дмитро встигає нанести собі поранення. Михайло стоїть окам’янівши. Входить  лікар Павло. Він бачить трагедію, яка сталась з вини його друга.

Автор: cup_of_flowers

Оцініть статтю
Додати коментар