Нестайко “Чарівний талісман” аналіз (паспорт твору)

чарівний талісман аналіз Аналіз твору

Нестайко “Чарівний талісман” аналіз домоможе визнатичи тему, ідею, жанр, сюжет та особливості твору. “Чарівний талісман” скорочено варто прочитати перед проведенням аналізу.

Нестайко “Чарівний талісман” аналіз (паспорт)

Автор твору Всеволод Нестайко

Рік написання – 1984

Жанр – пригодницький та гумористичний твір.

Тема: зображення різноманітних пригод кращих друзів

Ідея – возвеличення дружби, порядності, чемності, сили волі, вміння виявляти мужність і долати будь-які перешкоди, бути чесним перед самим собою.

Основна думка – людину прикрашає не одяг, а вчинки, манера поведінки, ставлення до оточуючих, вміння прощати зло і відповідати на нього добром.

Місце подій – село Гарбузяни, що розкинулось на березі річки Голубянка.

Головні герої твору “Чарівний талісман”:

  • Сашко Марусик – русявий веснянкуватий хлопчик років дванадцяти.
  • Сашко Циган – так хлопця називали через те, що він був чорнявий. А справжнє прізвище його Непорожній. Він був лідером серед трійки друзів.
  • Сашко Журавель – довготелесий білявий хлопчина. Його називали Журавлем через високий зріст. Добрий, неконфліктний, поступливий, м’який вдачею, страшенно не любив сварок і суперечок. При бажанні міг легко постояти за себе.
  • чарівник – незнайомець, якого друзі зустріли біля озера. Одягнений бів ніби по-міському, але на голові мав старого солом’яного бриля. Голова його була лобата, як у мудреця з казки. Мав великий ніс, сиві кошлаті брови.
  • пес Бровко

Сюжет твору “Чарівний талісман”

Автор розповідає про цікаву пригоду трьох друзів із села Гарбузяни. Цих друзів звали: Сашко Марусик, Сашко Циган, Сашко Журавель. Одного дня хлопці пішли в ліс по гриби, де біля містичного озера Бакай побачили незнайомця. Чоловік назвався чарівником і дав друзям чарівний талісман – жаб’ячу лапку, яка могла виконати будь-яке бажання. Лапку взяв Сашко Циган, хоча хлопці не повірили в магічні властивості того предмета.

Але коли бажання Цигана, отримати москвича, здійснилося друзі були вражені. Та їх батьки посварилися, бо не могли дійти згоди – як поділити машину? Друзі не розуміли батьків, тому втекли в лісовий курінь, де заночували. Сашко Циган пошкодував про своє бажання. Поштар вранці повідомив, що в газеті була помилка, тому хлопці нічого не виграли.

Дала бажання загадав Марусик, який мріяв стати кіноактором. І його мрія могла збутися, бо до села приїхала знімальна група. Та Циган з Марусиком посварилися. А Журавель думав як їх помирити. І в нього це вийшло. Хлопці були щасливі, що їх літо було таким незвичайним.

План твору “Чарівний талісман”

1)Похід друзів в ліс за грибами

2) Зустріч з незнайомцем, який дав чарівну жаб’ячу лапку

3) Бажання Сашка Цигана виграти москича

4) Сварка батьків через виграш

5) Втеча хлопців у лісовий курінь

6) Помилка в газеті

7) Бажання Марусика стати кіноактором

8) Сварка Марусика та Цигана

9) Бажання Журавля помирити друзів

Фразеологізми з твору "Чарівний талісман"

Автор аналізу – Гнатюк Юлія

Право на публікацію матеріалу надано сайту dovidka.biz.ua від 22 березня 2020 року.

“Чарівний талісман” аудіокнига слухати. Всеволод Нестайко

Оцініть статтю
Додати коментар