“Ніч перед Різдвом” реальні та фантастичні події та герої

ніч перед різдвом план 6клас

Реальні та фантастичні події у повісті Гоголя “Ніч перед Різдвом” переплітаються дуже тісно. Дія відбувається в справжньому селі Диканька.

“Ніч перед Різдвом” реальні та фантастичні герої

Реальні герої: Вакула, Оксана, голова, дяк, Чуб

Історичні особи з твору: Потьомкін, запорожці, Катерина ІІ

Фантастичні герої – чорт, відьма

Напівфантастичні герої – Солоха, Пацюк

“Ніч перед Різдвом” реальні та фантастичні події

Де реальне в творі “Ніч перед Різдвом”? Події відбуваються у селі Диканька. Реальні люди готуються до святкування Різдва, прикрашають свої хати, готуються колядувати. Краса зимової ночі, природи України. Побутові деталі; опис деталей одягу; історичні особи, козацтво; характери героїв.

Фантастичні події відбуваються у небі: чорт вкрав місяць, а відьма верхи на мітлі краде зірки.  Фантастичний політ здійснює Вакула до Петербурга на спині чорта за черевичками для Оксани. Вареники самі летять в рот до Пацюка, помело відьми літає в повітрі, чорт перетворюється на коня; чорт зменшується і ховається у кишеню Вакули; Вакула дістає черевики самої цариці.

«Аж ось з димаря одної хати клубами посунув дим і пішов хмарою по небу, і разом з димом вилетіла відьма верхи на мітлі».

«Відьма… знялася так високо, що тільки чорною цяткою миготіла вгорі. Та де тільки з’являлася та цятка, там зорі одна по одній зникали на небі. Незабаром відьма назбирала їх повний рукав».

«По цапиній бороді під мордою, по невеличких ріжках, які стирчали на голові, та що увесь був не більший од сажотруса, можна було догадатися, що то. просто чорт».

«Чорт з усієї сили намагався перешкоджати йому; штовхав невидимо під руку, хапав із горна в кузні попіл і обсипав ним картину».

 «Як тільки чорт сховав у кишеню свою місяць, враз по всьому світі зробилося так темно.»

«Ну, Вакуло! – пропищав чорт, так само не злазячи з шиї, ніби боячись, щоб той не втік. – Ти знаєш, що без контракту нічого не робиться».

Тести до твору "Ніч перед Різдвом"
Пройти тест до твору Гоголя "Ніч перед Різдвом" варто, щоб зрозуміти наскільки добре ти розумієш тему та пам'ятаєш сюжет повісті.
Оцініть статтю
Додати коментар