О. Генрі цікаві факти з життя письменника розкажуть багато незвичайного та невідомого.
О. Генрі цікаві факти
За своє життя О.Генрі довелося прославитися як письменник, потрапити до в’язниці, бути ковбоєм на ранчо служити в банку, працювати в аптеці. Письменник багато вистраждав, перш ніж до нього прийшли багатство і популярність.
Всього він написав 273 розповіді, які переведені на багато мов світу.
У 1895 році Портера звинуватили в недостачі, його звільнили з банку і притягнули до суду. Хоча рідні і компенсували його розтрату, це не допомогло уникнути покарання.
Після звинувачення в розтраті він був у бігах спочатку в Гондурасі, а потім – в Південній Америці. Після смерті дружини він повернувся в США, де був заарештований і засуджений на п’ять років в’язниці. Трирічне ув’язнення не минуло дарма. Тут Вільям працював в лазареті і продовжував свою літературну творчість.
Сюжети своїх творів він часто брав із життя. Знамениті «Дари волхвів» були написані після того, як Портер примчав до вмираючої дружині на Різдво. Він встиг попрощатися з коханою в це світле свято, а вона – піднести чоловікові останній подарунок – золотий ланцюжок для його годинника. Бідна жінка не знала, що цей самий годинник Портер продав декількома днями раніше, щоб на виручені гроші придбати квиток до рідного міста.
Тюремний термін разом з письменником відбував молодий хакер, який звільнив з полону сейфу дитини багатого ділка. Слідами цієї історії Портер пише оповідання «Звернення Джиммі Валентайна». Правда, в творі у героя все закінчується добре, чого не можна сказати про його прототип.
О. Генрі прожив коротке життя (47 років), він страждав на цукровий діабет і цироз печінки.
Письменник був одружений двічі. Перша дружина померла в 1897 році від туберкульозу. Вдруге О. Генрі одружився в 1907 році на своїй давній шанувальниці Саллі Коулмен. Від цього шлюбу у письменника була дочка Маргарет Уорс Портер. Шлюб не був щасливим.
Чому О. Генрі взяв псевдонім?
Всі знають, що О. Генрі – це псевдонім, а справжнє ім’я – Вільям Сідні Портер. Деякі дослідники вважають, що він взяв цей псевдонім з такої причини: рано втративши матір, а через деякий час батька, Вільям був змушений рано піти на роботу. У 15 років він працював в аптеці. Пізніше Портер, працюючи вже в тюремній аптеці, привласнив собі прізвище іменитого французького колеги – О.Анрі. Трансформувавши це ім’я письменник знайшов псевдонім для публікації своєї творчості.
Однак «аптечна» версія не єдина в ряду варіантів походження прізвища. Є свідчення, Генрі – випадкове ім’я, а О. – випадкова буква. Трохи раніше за появу псевдоніму, в журналах з’явилися розповіді, авторство яких нібито належало нікому Оліверу Генрі. Біографи досі висувають припущення походження вигаданого прізвища – аж до скороченої назви в’язниці, де відбував термін письменник.