О. Генрі біографія скорочено

о генрі біографія скорочено Мистецтво

О. Генрі біографія на українській мові скорочено відомого американського письменника викладена в цій статті.

О. Генрі біографія скорочено

Вільям Сідні Портер народився 11 вересня 1862 в Грінсборо штату Північна Кароліна. Батько О.Генрі був лікарем. Матір померла коли хлопчику було три роки..

Портер закінчив середню школу у 1876 році і вступив до вищої школи Ліндсей Стріт. Тітка стала йому опікуном у 15 років.

Після школи (в 16 років) почав працювати в аптеці у дядька продавцем і фармацевтом (1878). Швидко навчався і через рік, в 1879 році, отримав ліцензію фармацевта. Через три роки, в 1881 році, поїхав до Техасу, так як у нього були серйозні симптоми захворювання на туберкульоз, і було потрібно змінити клімат. Там він жив на ранчо сина знайомого доктора Холла – Річарда Холла, допомагав в роботі (раз-два в тиждень привозив пошту з містечка Конулла, допомагав з приготуванням їжі для ковбоїв), але не працював, не одержував платню і не платив за їжу та дах над головою.

Через два роки, вилікувавшись і зміцнівши, переїхав до міста Остін (Техас), де  працював бухгалтером у фірмі нерухомості, креслярем в земельному управлінні.

о генрі біографіяПісля цього став касиром і бухгалтером в одному з банків Остіна. Був звинувачений в крадіжці — і півроку ховався від правосуддя в Гондурасі, потім в Південній Америці. Повернувшись в США, був засуджений і посаджений у в’язницю, де провів три роки (1898–1901).

Перебуваючи в ув’язненні Портер написав кілька літературних творів. Тоді ж узяв псевдонім – О. Генрі (іноді підписувався як Олів’є Генрі) . До написання творів його підштовхнула відсутність грошей, щоб привітати доньку з Різдвом.

О.Генрі став успішним письменником коли відбував термін у тюрмі.

Перша розповідь письменника була опублікована в 1899 році ( «Різдвяний подарунок Діка – Свистуна») в журналі  Мак- Клюрс.

Перший роман «Королі і капуста» був надрукований  в 1904.

Відомі твори О. Генрі: «Чотири мільйони» (1906), «Серце Заходу» (1907), «Шляхетний шахрай» (1908), «Шляхи долі» (1909), «Точні справи» (1910) та інші.

Майже все життя О. Генрі присвятив написанню коротких оповідань з несподіваними поворотами сюжету. Лише наприкінці життя О. Генрі зайнявся романами.

Наприкінці життя Портер страждав цирозом печінки і діабетом. Портер помер 5 червня 1910 в Нью-Йорку у віці 47 років.

Через кілька років після смерті письменника була заснована премія О. Генрі .

Цікаво!
Американський письменник О.Генрі писав переважно в одному жанрі новел.
Скільки новел написав О. Генрі? Він є автором 287 новел.
О.Генрі називають “великим утішальником” тому, що всі його історії закінчуються щасливим фіналом, в його творчості добро виявляється сильнішим за зло, він не втрачає віри в людину, в її спроможність стати кращою за себе

За своє життя О.Генрі довелося прославитися як письменник, потрапити до в’язниці, бути ковбоєм на ранчо  служити в банку, працювати в аптеці.

Характерні ознаки творів О.Генрі:

 • захоплива інтрига
 • чітко продумана композиція
 • несподіваний фінал
 • два фінали
особисте життя о генрі
О.Генрі з дружиною та донькою

О. Генрі особисте життя

Письменник був одружений двічі. Перша дружина померла в 1897 році від туберкульозу. Вдруге О. Генрі одружився в 1907 році на своїй давній шанувальниці Саллі Коулмен. Від цього шлюбу у письменника була дочка Маргарет Уорс Портер. Шлюб не був щасливим.

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Артем Крапивник

  дякую

  Відповіcти
 2. пвеікіа

  яка ж в нього дружина і дочка

  Відповіcти
 3. Марк

  помогите с заданиям з зарубіжной літератури пж Напишіть твір-мініатюру на тему «Хлопчик Джонні – нестерпний дикун чи дитина без батьківської турботи?» (за новелою “Вождь червоношкірих” О. Генрі) (8-10 речень).

  Відповіcти
  1. J. G. (Джей Джи)
   Відповіcти