Олександр Бутлеров біографія

Наука

Бутлеров Олександр Михайлович біографія на українській мові містить інформацію про життя і діяльність основоположника теорії хімічної будови, яка лежить в основі сучасної органічної хімії, засновника школи хіміків-органіків.

Бутлеров біографія коротко

Народився 15 вересня 1828 року в місті Чистополи Казанської губернії в дворянській сім’ї. Першу освіту здобув в приватному пансіоні Топорніна

У 1844 році вступив до Казанського університету. Після закінчення університету активно працював, і вже через 8 років випускник університету став ординарним професором.

У 1857- 1858 рр. їздив за кордон (Німеччина, Швейцарія, Італія, Франція, Англія, Чехія), щоб ознайомитися з новими ідеями в хімії. Він відвідував європейські лабораторії і зустрічався зі знаменитими хіміками того часу.

Повернувшись до Росії, вчений зайнявся переобладнанням хімічної лабораторії. Потім він виконав цикл експериментальних робіт, в процесі яких було здійснено перший в світі повний синтез цукристої речовини (Бутлеров назвав це з’єднання метіленітаном).

Друге закордонне відрядження Бутлерова стала переломним моментом у розвитку всієї органічної хімії. Виступаючи на 36-му з’їзді німецьких природознавців і лікарів в Шпейері (1861), вчений в доповіді «Щось про хімічну будову тіл» вперше виклав основні положення своєї теорії хімічної будови. Відповідно до неї, хімічна поведінка молекул залежить від їх топології (послідовність з’єднання атомів), взаємовпливу атомів і нерівноцінності хімічних зв’язків між атомами в молекулі.

У 1864 р. вийшла монографія Бутлерова «Вступ до повного вивчення органічної хімії» – перше керівництво, засноване на теорії хімічної будови. Саме ця праця вплинула на розвиток хімії в усьому світі. Теорія хімічної будови Бутлерова служить фундаментом сучасної органічної хімії. У 1869 учений переїхав до Петербурга, де продовжив свою діяльність.

У 1852-1862 рр. в Казані і Петербурзі він читав публічні лекції з хімії.

У 1870 р. Бутлеров брав участь в організації Петербурзьких і Володимирських жіночих курсів, де став читати лекції з хімії. У 1880 р. Бутлеров почав читати лекції на Бестужевських жіночих курсах і влаштував тут хімічну лабораторію.

У 1885 році вийшов у відставку, але продовжував читати в університеті спеціальні курси лекцій.

Помер вчений 17 серпня 1886 року в селі Бутлеровка Казанської губернії.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Даня

    Народився ні 15 вересеня а 15 вересня. Виправіть помилку, будь ласка. Це буде корисно тим хто не читаючи готує реферат.

    Відповіcти