Оноре де Бальзак хронологічна таблиця

Оноре де Бальзак хронологічна таблиця Хронологічна таблиця

Оноре де Бальзак хронологічна таблиця життя і творчості французького романіста і драматурга допоможе визначити головні дати його біографії.

Оноре де Бальзак хронологічна таблиця 

20 травня 1799 Оноре де Бальзак народився в м Тур. Франція

1807-1813 роки – Бальзак навчався в Вандомському коледжі, і саме тут проявилася його любов до літератури.

1814 – переїхав з батьком в Париж, навчався в приватних установах.

1816 – вільний слухач юридичного факультету, одночасно працював писарем у нотаріуса,

1819 – отримав диплом юриста, працював за фахом недовго, хотів писати

1821 Бальзак жив у Мансарді, почав першу невдалу спробу писати, це була трагедія у віршах «Кромвель». Писав і видавав під псевдонімами різні гостросюжетні романи і кодекси світської поведінки. Деякі з них були видані під псевдонімом Ораса де Сент-Обрена.

1829 – вийшов перший його роман «Шуани»

1830 – «Сцени приватного життя», роман «Еліксир довголіття»; повість «Гобсек»

1831 – пише роман «Шагренева шкіра», починає роман «Тридцятирічна жінка»

1840 – свої твори Бальзак об’єднав в епопею «Людська комедія», де описані всі стани тодішньої Франції, і не тільки міське життя, а й життя провінцій і сіл.

2 березня 1850 вінчається в місті Бердичеві з Евеліною Ганською (з якою познайомився в 1832 році)

1847-1850 рр. жив з дружиною у Верхівні (Житомирська область).

4 серпня 1850 Оноре де Бальзак помер.

Хронологічна таблиця Оноре де Бальзака (детально)

оноре де бальзак біографія в датах

1819 – вирішивши спробувати себе в літературі. Пише п’єсу у віршах «Кромвель», якй його сім’я розкритикувала.

1820-1824– Оноре де Бальзак публікує кілька романів під псевдонімом Лорд Р’Оон і Орас де Сент-Обен.

1825-1827 – Бальзак пробує зайнятися видавничою, потім друкарською справою. Підприємство, фінансоване сім’єю і друзями, збанкрутувало. З тих пір Бальзак був постійно в боргах.

1829 – помер батько Бальзака. Оноре публікує твори «Фізіологія шлюбу» та «Останнього шуана», перший роман, підписаний його справжнім ім’ям і включений пізніше в «Людську комедію».

1830 – Бальзак пише і публікує «Сцени приватного життя», “Гобсек”, “Еліксир довголіття”, «Метр Корнеліус». Стає успішним молодим автором, якого приймають в різних салонах, і співробітником кількох газет.

1831 – тріумфальний успіх творів «Шагренева шкіра» та «Червоний готель»

1832 – Опубліковані твори «Доручення», «Покинута жінка», «Полковник Шабер»

1833 – опубліковані «Луї Ламбер», «Євгенія Гранде», «Прославлений Годиссар», «Феррагус», «Сільський лікар». У вересні він зустрічається в Швейцарії з Евеліною Ганською, з якою довго листувався.

1834 – закінчив твір «Батько Горіо», в якому Бальзак вперше став застосовувати повернення персонажів з колишніх книг. Написані «Пошуки Абсолюту», «Драма на березі моря», «Прославлений Годісар».

1835 – «Прощений Мельмот», «Шлюбний контракт».

1836 – Бальзак засновує газету «Паризька хроніка», що проіснувала недовго. Поїздка до Італії (Турин). Написані твори «Обідня безбожника».

1837 поїздка в Італію (Мілан, Венеція, Генуя, Флоренція). Купівля невеликого маєтку Ле Жарден між Севр і Віль-д-Авре. Початок «Втрачених ілюзій».

1838 – поїздка на Сардинію в надії отримати концесію на розробку срібних копалень. Опубліковані «Сільський священик» і «Дочка Єви»;

1839 – «Музей старожитностей»,«П’єретта», «Беатриса», «Таємниці княгині де Кадиньян». Продовження «Втрачених ілюзій» і початок «Блиску і принизливих злиднів куртизанок».

1840 –  Бальзак засновує газету «Паризький огляд», яка теж проіснувала не довго. Бальзак продає маєток Ле Жарден і поселяється в кварталі Пассі.

1841 – Бальзак підписує контракт з компанією Фюрне на повне видання «Людської комедії». Опубліковані «Спогади двох молодих дружин», «Баламутки», «Темна справа».

1842 – Бальзак одержує звістку про смерть чоловіка пані Ганської. Провал п’єси «Винахідливий КіноЛев». Опубліковані твори «Альбер Саварюс», «Уявна коханка», «Тридцятирічна жінка»; Опубліковано перший том «Людської комедії».

1843 – поїздка в Санкт-Петербург, зустріч з пані Ганською. Погіршення здоров’я. Лікар Бальзака діагностує хронічний менінгіт. «Оноріна», заключна частина «Втрачених ілюзій».

1844 – написаний твір «Провінційна муза». Виникають перешкоди для укладення шлюбу з пані Ганською: російські закони забороняють придбання земельної ділянки іноземними підданими.

1845 – подорож Бальзака і Єви Ганської в супроводі її дочки з нареченим по Франції та Італії.

1847 – восени Бальзак вперше зупиняється в маєтку Ганських Верхівня на Україні. Його здоров’я продовжує погіршуватися. Опубліковані «Кузен Понс» і «Блиск і злидні куртизанок».

1848 – Бальзак повертається в Париж і стає свідком краху монархії Луї Філіпа і проголошення Другої республіки. Його п’єса «Мачуха», доброзичливо зустрінута критикою, комерційного успіху не принесла. У вересні Бальзак їде до Верхівні.

1849 – перебуваючи на Україні, Бальзак майже зовсім перестає писати. Його здоров’я погіршується з кожним днем: гіпертрофія серцевого м’яза, водянка, бронхіт, хвороба очей.

1850 – в березні в місті Бердичеві відбулося одруження Єви Ганською та Бальзака. У травні подружжя повернулося в Париж. Поїздка відняла останні сили письменника. У ніч на 19 серпня Бальзак помер.

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Димон

  спасибо но допиши 1813-1819. 1820. 1830-1830. 1833-1837

  Відповіcти
 2. анастасія

  дуже велике вам дякую!!!

  Відповіcти
 3. Вася

  Спасибо, помог.

  Відповіcти
 4. Владислав

  Дякую велике

  Відповіcти