Ознаки цвілевих грибів

Ботаніка

Повідомлення про цвілеві гриби коротко розповість Вам багато корисної інформації про групу нижчих грибів. Також реферат може використовуватися для підготовки до заняття з біології.

Характерні ознаки цвілевих грибів

Цвілеві гриби являють собою групу нижчих грибів, у яких вегетативне тіло утворене сильно розгалуженим, найтоншим багатоядерним міцелієм. Вони не утворюють великих плодових тіл. До цвілевих грибів відносяться: аспергилл, пеніцилл, ботритис, гіпоміцес.

Особливості цвілевих грибів

Це перші мешканці планети Земля. Вчені виявили, що вони з’явилися близько 200 млн. років тому. Їх відмінна риса в тому, що вони можуть як позбавити людину життя, так і врятувати від смерті.

Пліснява широко поширена в природі і може виростати повсюдно. Величезні їх колонії ростуть в місцях з підвищеною вологістю і високою температурою. Для зростання цвілевих грибів зовсім необов’язкова наявність їжі. Вони невибагливі до середовища проживання.

Ці види грибів своєю різноманітністю вражають уяву. Їм притаманні типові риси. Грибниця цвілевих грибів являє собою тонкі розгалужені нитки, які розташувалися на поверхні і поділені на клітини. Розмножуються з величезною швидкістю безстатевим, статевим або вегетативним шляхом.

Характеристика цвілевих грибів

Цвіль – це мікроміцети, що характеризується мікроскопічними розмірами. Вона займає великі території. Розмноження цвілевих грибів здійснюється декількома способами: статевим, вегетативним або безстатевим шляхом. Вегетативне розмноження відбувається відділенням частин від основи міцелію. Ці частини можуть існувати самостійно. Аналогічно відбувається брунькування грибниці або окремих її клітин. Статеве розмноження характеризується з’єднанням статевих клітин в зиготу. Безстатеве розмноження можливе тільки при дозріванні спор. Вони міститися в особливих містилищах або на виростах грибниці – конидієносцях. Такий спосіб розмноження є головним способом розмноження цвілевих грибів.

Які ознаки цвілевих грибів?

Особливі ознаки цвілевих грибів – відсутність хлорофілу. Тому їм для харчування потрібні вже готові органічні речовини. Вони всмоктують їх. Цікаво, що цвіль для перетравлення їжі спочатку виділяє травні ферменти, а тільки потім поглинає розщеплені з’єднання.

Роль цвілевих грибів у природі та житті людини

Зелена цвіль (пеніціллум), яка розвивається на рослинних субстратах, здатна продукувати ефективний антибіотик. Це перший відкритий і зареєстрований в світі антибактеріальний препарат. Також з цвілевих грибів виробляють лимонну кислоту, цукристі речовини, використовують для дозрівання вин і сиру. Їм належить особливо важлива роль в природі – вони беруть участь в грунтоутворенні і мінералізації землі.

Сподіваємося, що реферат на тему “Цвілеві гриби” допоміг Вам підготуватися до заняття. А розповідь про цвілеві гриби Ви можете доповнити через форму коментарів.

Оцініть статтю
Додати коментар