Значення цвілевих грибів

Ботаніка

Яка роль цвілевих грибів в житті людини та природи, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Значення цвілевих грибів

Цвілеві гриби – це вид грибів, які формують розгалужені міцелії без плодових великих тіл.

Роль цвілевих грибів в природі

Цвілеві види грибів займають важливу нішу в природному кругообігу речовин. Вони мінералізують речовини, тим самим беручи участь в грунтоутворенні. Також цвілеві гриби сприяють розкладанню органічних речовин грунту до неорганічних елементів. Згодом вони засвоюються рослинами. Цвілеві види грибів накопичують в собі велику кількість органічних речовин і після руйнування грибниці вони перетворюються в перегній.

Мікориза цвілевих грибів робить позитивний вплив на життєдіяльність рослин. З трав’янистими і культурними рослинами вони вступають в симбіоз, що вигідно обом сторонам.

Цвілеві гриби в житті людини

З таких видів грибів добувають антибіотики, лікувальні речовини. Також вони мають значення і в харчовій промисловості. Деякі цвілеві гриби використовуються при виготовленні спеціальних сортів сиру. Він має незвичайний запах і гострий смак.

З грибів роду Аспергіли і Пеніцил виділяють ферменти, що застосовуються для освітлення вин і соків. У більшості країнах побудовані промислові підприємства, на яких вирощуються цвілеві гриби, наприклад Аспергилл чорний. З них отримують вітаміни і лимонну кислоту. З Аспергилл жовтого на Сході виготовляють соєвий соус і соєве тісто.

Цвілеві гриби людина використовує в сільському господарстві. З цвілевих грибів фузаріум виробляють речовини для посилення росту рослин, збільшення розмірів ягід.

Крім позитивної ролі, вони несуть і негативний вплив. Пліснява є збудниками важких захворювань у людини, тварин і рослин. Вони містять у собі речовини, які викликають розвиток злоякісних пухлин. Також такі гриби руйнують деревину, пошкоджують дерев’яні меблі, частини будівель, опори мостів, музейні експонати та книги в сховищах. Цвілеві гриби викликають процеси гниття продуктів та злакових.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, яка роль цвілевих грибів у природі та житті людини.

Оцініть статтю
Додати коментар