Повідомлення про хімічну промисловість

Хімія

Хімічна промисловість реферат коротко розповість про галузь, яка забезпечує інші види промисловості вихідними матеріалами і продуктами.

Повідомлення про хімічну промисловість

Хімічна промисловість впливає на інші галузі, такі як будівництво, автомобілебудування, сільське господарство. Її продукція і товари активно продаються на світовому ринку і знаходяться на одному рівні з машинобудуванням.

Варто зазначити, що комплекс хімічної промисловості характеризується високою наукоємністю. Він вживає велику кількість сировини для того, щоб виготовити свою продукцію. Особливо витратні це пластмаси, сода, каучуки, добрива. Крім сировини потрібні вода, паливо і електрика. Крім того, сектор хімічної промисловості володіє трудомісткістю, яка вимагає особливих навичок і знань кваліфікованих фахівців.

Хімічні речовини ділять на 2 класи – неорганічні і органічні. Органічні сполуки в своїй основі мають атоми вуглецю, які пов’язані з водневими атомами і іншими елементами. У виробництві органічних речовин основним джерелом (до 90%) є природний газ і нафта, які замінили вугілля, а також сировину тваринного і рослинного походження. Хімічні неорганічні речовини в основному виготовляються з мінеральних джерел. Наприклад, сірку одержують з руд або з самородної сірки, а хлор з кухонної солі.

Продукти, які виробляє хімічна промисловість можна поділити на 3 групи, які відповідають основним ступеням і стадіями переробки:

  • Основні продукти неорганічного і органічного синтезу, одержувані у великих обсягах, переробляються в іншу хімічну продукцію.
  • Субпродукти. Вони виходять з тих хімічних продуктів, які в подальшому переробляються або самі є розчинниками.
  • Кінцеві продукти хімічної промисловості. Вони виходять внаслідок переробки напівпродуктів. Деякі з них використовуються для виготовлення мила, лікарських препаратів, косметичних засобів, а інші використовуються як пластмаса, хімічні волокна, пігменти і барвники, які в подальшому підлягають обробці.

Продукти хімічної промисловості

Хімічна промисловість виробляє такі продукти як:

  • Вихідні продукти органічного синтезу для отримання синтетичних смол, пластмас, синтетичних каучуків і волокон.
  • Сировину і розчинники для миючих засобів.
  • Луги, солі і кислоти, гази (азот, кисень, ацетилен) які активно використовуються в інших галузях.
  • Пестициди та добрива (фунгіциди, гербіциди, інсектициди).
  • Синтетичні смоли, пластмаси, синтетичні і целюлозні волокна, синтетичний каучук.
  • Лаки, емалі і фарби.
  • Медикаменти та ліки.
  • Мило, косметичні засоби, парфуми, засоби особистої гігієни.
  • Вибухові речовини, клеї, полірувальні засоби, фотопрепарати і чорнило.

Хімічна промисловість забезпечує розробку та введення досягнень НТП (науково-технічного прогресу). Вона сприяє просуванню виробництва в країні. Її особливість – націленість продукції і наукомістких виробничих ключових структур на забезпечення людських потреб.

Характеристика виробництва

На хімічних процесах базуються кольорова і чорна металургія, теплова енергетика, будівництво, харчова область, фармацевтика і нафтопереробка. Продукція даної промисловості впливає на просування інших індустрій.

Ще одна важлива характеристика – це об’ємна сировинна база, яка включає продукти гірничохімічного комплексу, наприклад, солі, сірку, фосфорити. Її найбільшими постачальниками вихідних продуктів є лісохімічна, коксохімічна, газохімічна і нафтохімічна галузі. Головне досягнення хімічної промисловості – перехід на застосування продуктів переробки нафти і газу, так як ця сировина вважається основною базою для виготовлення продукції промисловості.

Які сфери включає в себе хімічна промисловість?

  • Гірничохімічна галузь (видобуток фосфоритів, солей, сірки та інших гірничо-хімічної ресурсів).
  • Виробництво полімерних продуктів – смоли, пластмаси, каучуку і так далі.
  • Базова хімічна сфера, яка виробляє неорганічні речовини – соду, кислоти, добрива і так далі.

Як бачите, хімічний комплекс спеціалізується на виробництві продуктів і матеріалів для всіх галузей господарства.

Сподіваємося, що інформація про хімічну промисловість допомогла Вам підготуватися до заняття. А розповідь про хімічну промисловість Ви можете доповнити через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар