Презентація про Гете

гете біографія скорочено Презентації з української літератури

Презентація про Гете допоможе дізнатися біографію та цікаві факти про відомого письменника. Переглянути та скачати презентацію можна нижче.

Презентація “Гете біографія”

Йоганн Вольфганг Гете, як людина виняткових, різнобічних обдарувань, по праву знаходиться в одному ряду з титанами епохи Відродження. Ось кілька цікавих фактів з його життя, про які ви могли не знати.

Цікаві факти про Гете

1. У здоровому тілі – здоровий дух
Йоганн Гете з народження не відрізнявся міцним здоров’ям, тому протягом усього свого життя він приділяв йому особливу увагу. Він займався спортом, строго дотримувався правильного харчування і категорично відмовлявся від вживання алкогольних напоїв і куріння тютюну.

2. Людина, що складається з фобій
При всій своїй тязі до здорового способу життя, дуже багато речей в своєму оточенні Гете сприймав як перешкоди.

Наприклад, великий німецький прозаїк не міг терпіти запаху часнику, тютюнового диму, людей в окулярах, гавкоту собак і взагалі будь-якого шуму. А ще він вважав за краще працювати виключно в закритих приміщеннях без доступу свіжого повітря. Можливо, тому у нього часто паморочилося в голові. А ще класик неймовірними зусиллями волі долав проблеми зі сном і патологічний страх висоти.

3. Перетворив рідне місто в фіалковий сад
А ось що Гете дійсно полюбляв, так це аромат фіалок. Письменник настільки обожнював ці запашні квіти, що з кожної своєї поїздки завжди привозив нові сорти і відтінки. Він вирощував їх не тільки у себе вдома, але розсіював їх усюди по ходу своїх прогулянок в околицях рідного Веймара.

В результаті місто отримало статус «міста квітів», як свого часу називали Афіни. Цікаво, що традиція висаджувати фіалки в Веймарі збереглася до сих пір. І сьогодні в Німеччині фіалки називають «квітами Гете», а кожну весну чудовий фіалковий килим радує жителів і гостей міста.

4. Зібрав величезну колекцію мінералів
З юності Гете грунтовно захоплювався мінералогією. Його «скарбниця» налічує 18 тисяч зразків – письменник збирав її понад півстоліття. Він навіть був почесним членом Мінералогічного суспільства. Іменем літератора ще при його житті був названий різновид залізної руди – гетит.

5. Відрізнявся велелюбністю

У пристрасній любові до жінок письменник черпав натхнення для створення своїх шедеврів. Об’єктами його обожнювання ставали як дами похилого віку, так і зовсім юні дівчата.

Будучи вже поважним старцем, у віці 73 років Гете закохується в 18-річну Ульрику фон Леветцов (Ulrike Sophie von Levetzow). Письменник робить їй пропозицію руки і серця. Однак «донечка», як часто називав її Гете, змушена була відмовити під натиском громадської думки.

6. Активний учасник масонської ложі
Знаменитий поет, письменник, видатний філософ і вчений був гарячим прихильником «вільних каменярів». Він був присвячений в масонство в 1780 році в ложі «Амалія», і до останніх днів життя його муза працювала на благо братства. Роман «Роки навчання Вільгельма Мейстера» (Wilhelm Meisters Lehrjahre) вважається шедевром масонської літератури того часу.

7. Не здійснений художник
Йоганн Гете долучився до малювання ще в дитинстві. Подорослішавши, він із захопленням зображував все, що його оточувало: природу, людей. В Італії письменник всерйоз зацікавився живописом, і навіть деякий час хотів стати тільки художником, відмовившись від своїх минулих занять.

8. Режисер-новатор
Понад чверть століття (1791-1817) Йоганн Гете очолював Веймарський театр. За цей час на його сцені було поставлено 601 спектакль. Новаторські ідеї Гете у виборі репертуару, в роботі з акторським колективом залишили значний слід в історії європейського театру.

9. «Будь ласка, закрийте вікно»
Такими були останні слова творця «Фауста». Навесні 1832 року 82-річний Гете застудився, що призвело до різкого погіршення його здоров’я. Навіть в цей момент він просив захистити його від доступу свіжого повітря. 22 березня, рівно опівдні (час його народження), серце письменника зупинилося.

Скачать презентацію на тему Й.В. Гете

10. «Людина і астероїд»
На згадку про видатного німецькому прозаїка названі:

  • астероїд 3047 – Гете (1960 рік)
  • гігантський кратер на Меркурії – Гете (1979 рік)
  • мінерал – гетит (1806 рік)
  • всесвітній центр Антропософського руху – Гетеанум (1919 рік)
  • німецька неурядова організація, завданням якої є популяризація німецької мови за кордоном – Гете-інститут (1951 рік).

Автор презентації: Анастасія Сухенко

Автор матеріалів: Гнатюк Юлія

Оцініть статтю
Додати коментар