Природні багатства зони мішаних лісів

природні багатства зони мішаних лісів Географія

Що таке мішані ліси та які є природні багатства зони мішаних лісів – про це розповідає стаття. У статті описані особливості природної зони, перераховані її мешканці.

Природні багатства зони мішаних лісів

Головне природне багатство зони мішаних лісів – це тваринний та рослинний світ, корисні копалини.

Флора мішаних лісів представлена ​​хвойними і листяними породами дерев і чагарників. Ялини, сосни, ялиці, осики – найвищі рослини. Під ними ростуть берези, горобини з підліском з малини, ожини, ялівцю. Ґрунт вкривають злакові та квіткові трави, чагарники (чорниця, брусниця, лохина, вереск), папороті, мохи, лишайники.

На галявинах і узліссях ростуть: звіробій, деревій, валеріана, ромашка, іван-чай. У мішаних лісах багато грибів.

Фауна мішаних лісів різноманітна: копитні олені, зубри, кабани, лосі; хижаки вовки, лисиці, ведмеді, борсуки, їжаки; гризуни, зайці, миші, козулі, зайці, миші, дикі свині. Деякі тварини мішаних лісів взимку впадають в сплячку, більшість активні весь рік. Лісові птахи: сови, синиці, зозулі, солов’ї, дятли та інші. Постійними мешканцями зони мішаних лісів є рябчик, глухар, тетерук, сова сіра, дятел великий.

Біля лісових водойм селяться бобри, видри, ондатри. У лісі й на узліссях живуть гадюки та ящірки. З водою пов’язане життя вужів, жаб, тритонів. Річки й озера багаті на рибу.

Природна зона мішаних лісів характерна для помірного пояса, простягається від східних схилів Кордильєр в Північній Америці до узбережжя Атлантики, через європейські рівнини до Уралу і далі вузькою смугою до берегів Єнісею.

Для зони мішаних лісів характерний помірно континентальний клімат. Літні температури коливаються від +20 до + 25 + 30 С, зимові від -15-20 до -30С. Кількість опадів 600-750 мм / рік.

Корисні копалини. У зоні мішаних лісів на території виявлено поклади міді (Волинська область), каолінів, гранітів, базальтів, лабрадоритів, габро і коштовного каміння — топазів, яшми, бурштину (Рівненська, Житомирська області), фосфоритів (Сумська, Хмельницька області). Також у зоні мішаних лісів знайдено поклади торфу, вапняків, кам’яного вугілля.

Оцініть статтю
Додати коментар