Проблематика твору «Ніч перед боєм»
Проблеми, які порушує автор у творі “Ніч перед боєм”
- людина на війні
- життя і смерть
- добро і зло
- бездушність
- сенс життя.
- патріотизм та героїзм
- вибір людини та відповідальність.
Проблематика твору Олександра Довженка «Ніч перед боєм» відображається через призму психологічного стану героїв, їхніх думок, почуттів і внутрішніх суперечностей перед надзвичайно важливою подією. Головні теми, які порушуються включають страх перед майбутнім, сенс війни, її наслідки для людини та віру в ідеали. У цьому творі автор звертається до внутрішнього світу персонажів, їхніх почуттів та морально-етичних дилем, з якими вони зіштовхуються.
Центральною проблемою твору «Ніч перед боєм» є патріотизм та героїзм. У фразі одного з дідів, Платона Півторака звучить центральна думка твору: «Чого смерті бояться, кому судилося на війні вмерти, той нікуди не дінеться», яка наголошує на тому, що тільки доля вирішує, хто виживе, а хто і в ложці супу втоне. Два діди з твору уособлювали сам народ, були його голосом. Петро Колодуб не міг зрадити їх сподівання та віру у перемогу. Автор звертає увагу читача на те, що «людська душа молодецька, сильніша» за будь-які перепони і страждання, все може стерпіти та для цього треба мати незламний дух і ростити в собі безмірну ненависть до ворога «жаль підточує людину, як той шашель!», і тільки стійкість віри допоможе вижити. Відступаючи від власної мети потрібно пам’ятати, що «чим далі тікаєш, тим більше крові проливається», аби спробувати досягти її знову.
Історії про війну завжди відображали не тільки жорстокість та страждання, але і мужність, відвагу та спроможність людини зберегти гідність навіть у найважчих обставинах. Людська душа під час війни виявляється сильною та стійкою, що допомагає людям зберегти психічну незламність і продовжувати боротьбу.
Матеріал надано лише для публікації на сайті dovidka.biz.ua. Копіювання заборонено!