У чому актуальність твору «Ніч перед боєм»?

ніч перед боєм актуальність твору Твори з укр. літ.

Чи актуальний твір «Ніч перед боєм» О. Довженка у наш час? У чому актуальність твору «Ніч перед боєм» сьогодні зрозуміло всім сучасним читачам, адже проблеми описані автором стосуються кожного громадянина України.

Актуальність твору «Ніч перед боєм»

Оповідання Довженка “Ніч перед боєм” є актуальним сьогодні, адже наша країна знову воює, бореться за свою незалежність. Автор описує актуальні для нас проблеми: важливість моральної сили та віри у перемогу,  важливість захисту рідної землі від загарбників, важливість підтримки для простих солдат.

Проживаючи кожен день, ніколи не знаєш чи він останній. Що станеться завтра чи через рік самому Богові відомо. Вплинути на долю неможливо, та можливо прожити життя гідно. Не роблячи нікому лихого, люблячи свою Батьківщину та захищаючи її щодень. Однак не всі цим можуть похизуватися. Завжди знайдуться ті, кому все одно як і де жити, якою мовою спілкуватися, або ж повністю відсторонюються від сучасних реалій.

Щодня сотні юнаків та дівчат відправляються у бій, з якого, можливо, ніколи не повернуться. Бій життя й смерті, жорстокості та незламності, пітьми та світла. Інші намагаються допомогти і зробити хоч щось, для підтримки своїх захисників. Дивлячись в очі смерті, ці люди ризикують і часто віддають свої життя. Так само як і діди, що зображені у творі Олександра Довженка «Ніч перед боєм». Вони без страху віддали свої життя задля порятунку інших. Вони загинули, але і ворога забрали за собою, без остраху, без жодних вагань чи роздумів.

Такі народні герої є і зараз, на їхніх міцних спинах тримається незалежність України. Вони тихо виконують те, що мають робити. Люди-легенди, які уособлюють незламність, віру в перемогу та краще майбутнє, не піддаючись зневірі, що б не сталося. Вони вірять у перемогу навіть у таких складних умовах, і роблять все для її настання.  Звичайно не все вдається з першого разу в боротьбі за ідеали своєї країни, та краще працювати не покладаючи рук, ніж сидіти й чекати, коли все зміниться.

Матеріал надано лише для публікації на сайті dovidka.biz.ua. Копіювання заборонено!

"Ніч перед боєм" тести онлайн
Тести до твору "Ніч перед боєм" Олександра Довженка з відповідями онлайн допоможе перевірити рівень ваших знань. Тестові завдання одразу показують правильну відповідь.
Оцініть статтю
Додати коментар