Характеристика Петра Колодуба «Ніч перед боєм»

Характеристика Петра Колодуба «Ніч перед боєм» 8 клас

Характеристика Петра Колодуба з твору «Ніч перед боєм» Олександра Довженка допоможе розкрити образ героя, визначити риси характеру.

«Ніч перед боєм» характеристика Петра Колодуба 

Петро Колодуб – герой твору «Ніч перед Боєм». Видатний чоловік, мав свій власний внутрішній секрет, на думку побратимів, капітан, Герой Радянського союзу.

До війни командир Петро Колодуб був звичайним садівником в колгоспі. Безстрашний, відважний, чесний, невтомний, з виду невеличкий, але шанований серед народу та солдатів. Він любив своїх бійців та поважав їх, попри те, що був командиром спілкувався з ними на рівних, без жодної пихи чи зверхності.

Петро розповідав іншим солдатам історію про себе, щоб надихнути їх на боротьбу, щоб пояснити, що боятися у їх ситуації це нормально. Рік тому він із такими ж хлопцями як і сам, був наляканий, відчував провину, через те, що залишав позиції, хоча і розумів, що без жодної підтримки і зв’язку їм було не вистояти. 

Колодуб із захопленням та повагою ставився до дідів, які врятували йому та іншим солдатам життя, ризикуючи своїми, переправляли їх на човнах через Десну. Вони вірили у перемогу, чого не можна було сказати про бійців. Він не злився на них, хоча ті не підбирали слів у своїх висловлюваннях, і часто про них згадував. Був вдячним за те, що тоді, коли засумнівався в своїх силах, ті сивочолі діди додали йому впевненості, «…викресали вогонь у його серці…» та зробили його тим, ким він зараз став, стійким та незламним, допомогли йому  в той час «…втопити у Десні свій жаль і тугу».

Колодуб прекрасний приклад героїзму воїна, у його душі живе ненависть до ворога.

Матеріал надано лише для публікації на сайті dovidka.biz.ua. Копіювання заборонено!

"Ніч перед боєм" тести онлайн
Тести до твору "Ніч перед боєм" Олександра Довженка з відповідями онлайн допоможе перевірити рівень ваших знань. Тестові завдання одразу показують правильну відповідь.
Оцініть статтю
Додати коментар