Причина утворення океанічних течій

Географія

Яка основна причина утворення поверхневих течій в океані? Всім цікаво чому виникають течії і як, це ми і розглянемо нижче.

Причина утворення океанічних течій

Океанічні течії – це горизонтальне переміщення водних мас на далекі відстані.

Причини виникнення океанічних течій:

  • постійні вітри
  • неоднаковий рівень океану в різних його частинах
  • різна щільність води

Виникнення течій може бути зумовлене різними причинами. Найважливіше значення мають течії вітрового походження. Течії Світового океану утворюють цілісну систему, яка пов’язана з переміщеннями атмосферного повітря: перш за все з постійними вітрами. Тому назви вітрів і течій, утворених ними, часто збігаються.

Є теплі та холодні течії.

Тепла течія має температуру води на декілька градусів вищу, ніж навколишня океанська вода. Холодна течія – навпаки. Теплі течії зазвичай прямують з більш теплих широт у більш холодні, холодні – навпаки.

На картах холодні течії позначаються синіми кольорами, а теплі – червоними. 

Найбільші течії

  • Течія Західних Вітрів 

Найдовшою в світі течією є холодна течія Західних Вітрів. Вона простягається на 30 тис. км у південній півкулі, переносячи воду навколо Антарктиди. ЇЇ ширина досягає 1000 км, а глибина – 2 – 4,5 км.Ця течія переносить  у 200 разів  більше води, ніж усі річки світу.

  • Течія Гольфстрім

Найпотужніша тепла течія світу розташована в Атлантичному океані. Її назва – Гольфстрім – з англійської означає “течія з затоки”. Вона рухається з Мексиканської затоки на північ океану в бік берегів Європи понад  3000 км зі швидкістю до 10 км/год. Кожної секунди Гольфстрім пересуває до 75 млн. тонн води з температурою на 5-10°С вищою за навколишню воду. Цей потужний потік теплої води Атлантичного океану визначає клімат Європи, роблячи його більш м’яким. ЇЇ називають « водяним опаленням Європи»

Усі річки нашої планети  несуть у 22 рази менше води, ніж один Гольфстрім.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, чому вода в Світовому океані завжди рухається.

Оцініть статтю
Додати коментар