Роберт Стівенсон цікаві факти – ТОП 15

Роберт Стівенсон цікаві факти Цікаві факти про відомих людей

Роберт Стівенсон цікаві факти з життя шотландського письменника розкажуть про його дитинство, мрії, навчання, творчість, звички, хобі та особисте життя.

Роберт Стівенсон цікаві факти

1. Цей письменник здобув світову славу завдяки роману «Острів скарбів»

2. Стівенсон в дитинстві був хворобливою дитиною. Ще в три роки захворів на круп, що призвело до серйозних наслідків. На думку більшості біографів Стівенсон страждав важкою формою туберкульозу легенів.

3. Він пізно навчився читати, але ще до цього почав придумувати різні історії і розповідати їх матері і няньці, вимагаючи, щоб їх записували.

4. Стівенсон походив із родини інженерів, які спроектували більшість шотландських маяків, і очікувалося, що він приєднається до сімейного бізнесу. У 1867 році він почав вивчати інженерію в Единбурзькому університеті, але ця спеціалізація була йому не цікава. За рекомендацією батьків він перевівся вивчати право. Диплом він отримав, але ніколи не працював юристом. Натомість він зробив кар’єру письменника.

5. В юності хотів одружитися з Кет Драммонд, співачці з нічної таверни, але не зробив цього під тиском батька.

6. У Франції він познайомився з американкою, заміжньою жінкою з двома дітьми, Фанні Осборн. І хоча вона була старша за нього на 10 років, любов до неї не давала письменнику спокою. Повернувшись додому, письменник розуміє, що не може без неї і таємно їде до неї в Каліфорнію, мало не загинувши в дорозі. Незабаром Фанні розлучилася і в 1880 вони одружилися. Шлюб їх був щасливим, хоча жили вони бідно.

7.Хвороба змушувала Стівенсона багато подорожувати в пошуках підходящого клімату. Острів Самоа в Тихому океані виявився єдиним на величезній планеті місцем, де він міг жити, забувши про хвороби.

цікаві факти про стівенсона
Будинок Стівенсона на острові

8. Подружжя Стівенсонів за 200 фунтів стерлінгів, придбало 126 га землі в горах за 5 км від столиці Західного Самоа — Апії. Вони привезли з собою на острів всі надбання цивілізації — книги і меблі, ліки й іграшки для дітей, навіть музичну скриньку.

9. На острові письменник побудував будинок з каміном, хоча тут він був зовсім не потрібний. Температура на Самоа рідко опускається нижче + 20 °С. Але як справжній англієць Стівенсон не міг відмовитися від національної любові до каміна. Відтоді будинок письменника залишається єдиним будинком з каміном у всій державі.

Роберт Стівенсон біографія10. На Самоа Стівенсон подружився з місцевим населенням, вивчив мову самоанців, писав про них статті в лондонські газети, намагався привернути загальну увагу до проблем остров’ян. Він став національним героєм Самоа. Відтоді його ім’ям на Західному Самоа називають усі – готелі і вулиці, ресторани і кафе.

11. Стівенсон говорив, що при бажанні може побачити уві сні задум історії та стверджував, що сюжет “Доктора Джекілл” він побачив уві сні.

12. Перший рукопис «Дивної історії доктора Джекіла і містера Хайда» Стівенсона спалила його дружина. У біографів є дві версії, чому вона це зробила: одні кажуть, що вона вважала такий сюжет негідним письменника, інші – що вона була незадоволена неповним розкриттям теми роздвоєння особистості. Проте хворий на туберкульоз Стівенсон за три дні заново написав цю новелу, яка стала одним з найбільш комерційно успішних його творів і дозволила його сім’ї вилізти з боргів.

13. Роберт Луїс Стівенсон був атеїстом
Атеїзм Стівенсона викликав напругу між ним і його батьками, які були віруючими християнами. Попри негативну реакцію батька на його відмову від християнської віри, ставлення Стівенсона до релігії залишалося незмінним протягом усього його життя.

14. Коли Стівенсон помер, йому було лише 44 роки. 60 самоанців віднесли його труну на вершину гори, де і поховали (саме таким було його бажання). Кажуть, звідти відкривається прекрасний вид на море. На могилі письменника лежить могильний камінь з трьома останніми рядками з вірша “Реквієм”.
Моряк з морів повернувся додому,
Мисливець з гір повернувся додому,
Він там, куди йшов давно.

15. Багато рукописів Роберта Льюїса Стівенсона були продані його спадкоємцями під час Першої світової війни. Відтоді вони вважаються втраченими.

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Максим

  Слава Україні

  Відповіcти
  1. героям слава

   героям слава

   Відповіcти
 2. вика

  ага

  Відповіcти
 3. Наталія

  Дякую. Дуже цікаво

  Відповіcти
 4. Віка

  дуже дякую

  Відповіcти
 5. Оля

  Слава Україні

  Відповіcти