Розповідь про щиглика 2 клас

Ботаніка

Розповідь про щиглика 2 клас може скласти використовуючи таку інформацію.

Інформація про щиглика для дітей

Щиглик— рід горобцеподібних птахів. Ці птахи мешкають на території Європи, північної Африки і Близького Сходу. Вид частково осілий. З півночі птахи перелітають на зимівлю в південно-західному напрямку до Середземного моря і в Західну Європу, а навесні повертаються в місця своїх постійних гніздувань.

Вид був завезений в Південну Америку, Австралію, Нову Зеландію і острови Океанії, де успішно акліматизувався і живе невеликими колоніями.

Для життя щиглики обирають змішані та листяні ліси, сади, парки і гаї. Найбільше люблять, коли поблизу дерев і чагарників є відкриті простори, де ростуть різні трави і де завжди можна поласувати насінням. Під час виведення потомства воліють жити на високих кронах серед густого листя.

Взимку щиглики збираються в зграйки до 40 особин і сплять всі разом, щоб зігрітися.

Основу раціону щиглика складає насіння 152 видів бур’янів. Крім щього щиглики поїдають дрібних комах, в основному попелиць, жуків, гусениць і мух.

Пташка щиглик розміром схожа на горобця. Довжина тіла близько 12 см при розмаху крил 22-23 см. Вага 15-17 грамів.  Характерною рисою є наявність яскраво-червоної «маски» на обличчі. Потилиця і тім’я чорні, щічки білі.

Груди і живіт пофарбовані в червоно-бурий колір. На кінці чорного хвоста розташовані білі плями. На задньому краї жовтуватих крил є чорнуваті і білуваті цятки. Червоно-білуватий дзьоб з чорним кінчиком прикрашений невеликими чорними вусиками. Лапки буро-жовті. У самців під основою дзьоба червона смужка в два рази ширше, ніж у самочок.

Щиглики – це єдині співочі птахи, серед яких самка і самець практично не відрізняються один від одного за забарвленням і розміром. Спів самців нагадує спів канарок, а ось самі рідко співають.

Цікаві факти про щиглика

У дикій природі щиглики можуть жити 5-15 років.

Вони швидко звикають до людей. Щиглики можуть повернутися до господаря через деякий час, якщо той випустив пташку на волю.

У період линьки щиглик не співає.

Пернаті намагаються імітувати звуки, які чують навколо себе.

У католицькому християнстві щиглик є символом Страстей Христових і тернового вінця. Така асоціація виникла через його любов до насіння колючої рослини, яку називають розторопшею плямистою.

Маленьку співочу пташку зображували на своїх полотнах італійські художники епохи Відродження Рафаель, Бароччі. У концерті Антоніо Вівальді «Gardellino» спів щигля імітується віртуозною грою флейти.

Оцініть статтю
Додати коментар