Розповідь про щедрівки

колядки Твори з укр мови

Розповідь про щедрівки містить цікаву інформацію про ці величальні українські народні обрядові пісні.

Розповідь про щедрівки

Українська фольклорна творчість дуже різноманітна та багата. Пісня в усі часи була основним джерелом нашої культури. Вона супроводжувала українців на всіх святах. Особливим типом пісень вважаються календарно-обрядові, зокрема щедрівки. Та коли виконують щедрівки і про що співають у щедрівках?

Цей обрядовий жанр виконують напередодні старого Нового року, 13 січня. За традицією «співці» приходять до оселі й величають усю родину. Господарям бажають здоров’я, щедрості, врожаю на прийдешній рік. Щедрівки  розкривають біблійні мотиви, зокрема народження Ісуса Христа. Кожен текст є оригінальний і неповторний. Як правило, він залежить від того, який настрій має щедрівка. Основними образами пісень є святі, а також різноманітна худоба, птахи тощо.

Всі знають відому на ввесь світ «Щедрівку» Миколи Леонтовича, яку американці переклали як «Carol of the Bells». Згодом вона прозвучала у найвідомішому комедійному фільмі «Сам удома».

«У тебе товар весь хороший,
Будеш мати мірку грошей,
Хоч не гроші, то полова,
У тебе жінка чорноброва.
Щедрик, щедрик, щедрівочка»

Саме з такими побажаннями звертаються до господаря.  Є в цих рядках і магічний підтекст.

Тож, щедрівки  є невід’ємною частиною культури українського народу. І хоч у сучасному житті вони дещо втратили своє первинне значення, а є лише складовою традицій українців.

Тепер Ви знаєте у який час виконують щедрівки та про що вони.

Оцініть статтю
Додати коментар