Розповідь про слона допоможе дітям дізнатися більше про цю тварину. Повідомлення про слона можна доповнити цікавими фактами.
Дітям про слона
Слон африканський – найбільший представник наземних ссавців на нашій планеті. Слон належить до родини слонових загону хоботних.
Африканські слони добре пристосовані до чергування пір року в екваторіальному поясі, де голодний сухий сезон змінюється дощовим. Тоді з’являється достаток соковитих зелених кормів, а наступ посухи знову змушує цих тварин здійснювати далекі переходи в пошуках води і пасовищ.
Живуть слони дружними сімейними групами, що складаються з самок і їх дитинчат. Самці у віці від 9 років ведуть одиночний спосіб життя, зрідка збираючись в невеликі компанії. Групою керує найстаріша і досвідчена слониха. Тільки вона одна вирішує, куди череді йти, чим харчуватися, яку воду пити і куди бігти в хвилину небезпеки. Поки стадо рятується втечею, вона першою хоробро кидається на ворога.
У сезон дощів часто кілька груп об’єднуються разом в справжні слонячі спільноти в 300-400 голів. З початком посухи вони знову розпадаються на сім’ї з 9-14 тварин і розходяться в різні боки. Родинні зв’язки у слонів дуже сильні. Після довгої розлуки вони радісно дізнаються і зустрічають своїх родичів. Вони радісно біжать назустріч один одному, голосно сурмлячи і махаючи вухами, а потім довго і ніжно обмацують хоботами давно не баченого родича.
Чим живляться слони?
Харчуються слони пучками трави, молодими гілками і листям. У сухий сезон одна тварина з’їдає протягом дня близько 150 кг, а в дощовий 200-280 кг зеленого корму. Часом в пошуках їжі африканські велетні за добу проходять більше 80 км.
За день слон випиває приблизно 80 л води, в крайніх випадках може обходитися без води кілька днів. У період посухи старі слонихи відправляються на пошуки водопою. Відчувши під землею джерело, вони розривають хоботом і бивнями землю. В утвореному колодязі вся сім’я по черзі втамовує спрагу, даючи напитися в першу чергу маленьким слоненятам. Дорослі особини регулярно поїдають невеликі порції землі і глини, щоб заповнити нестачу необхідних організму мікроелементів.
Поява на світ потомства приурочена до сезону дощів. Під час пологів слониха зазвичай знаходиться в центрі сімейної групи. Коли на світ з’являється слоненя, всі родичі підходять до нього познайомитися, ретельно обнюхуючи хоботом і запам’ятовуючи запах.
Слони погано бачать, зате нюх у них добре розвинений. Одного разу почуши аромат вони запам’ятовують на все життя. Новонароджене слоненя важить 90-120 кг при зрості близько 1 м. Уже через кілька хвилин після народження він може пересуватися самостійно. Двійнята у африканських слонів народжуються рідко.
Мати стежить за малюком до 4 років, їй допомагають також і інші молоді слонихи віком до 10 років. Тверду їжу слоненята починають поїдати з 6 місяців, але багато хитрунів харчуються материнським молоком навіть до п’яти років.
У чотирирічному віці самці починають швидко рости і суттєво обганяють в рості своїх сестер. Під час далеких переходів слоненята чіпко тримаються своїми хоботками за материнські хвости або за хвости старших сестер.
Опис слона
Дорослі самці досягають висоти в холці до 3-4 м. Самки нижче самців і їх висота в холці зазвичай 2,5-3 м. Самці важать 4-7 тонн, а самки не більше 3-4 тонн. Зморшкувата шкіра товщиною 2-4 см забарвлена в темно-сірий колір. Величезні вуха довжиною до 1,5 м нагадують обриси африканського континенту. Вони забезпечують хорошу терморегуляцію і служать для вираження емоцій.
Черепна коробка дуже легка, з чітко визначеними борозенками і опуклим чолом. На кінчику хобота є два пальцеподібних хапальних вирости.
Довжина хобота слона приблизно 1,5 м. Бивні представляють собою подовжені різці і досягають зазвичай 2,4-2,5 м. Маленькі очі прикриті важкими повіками з довгими віями.
Пальці розташовані всередині стопи. Зовні видно тільки нігті: на задніх кінцівках по 3, а на передніх по 5.
Тривалість життя слона близько 50-60 років.
Цікаві факти про слона
Африканські слони використовувалися в давнину в якості бойових тварин Ганнібалом і Олександром Македонським, проте з часом секрети їх дресирування були загублені. Ці гігантські істоти мають суворий характер, погано піддаються дресурі і в люті становлять смертельну небезпеку для людини.
Найбільший велетень вагою 12,24 тонн був застрелений 7 листопада 1974 року. Стільки ж важить знаменитий танк Т-34 без боєкомплекту і пального.
Африканські слони відрізняються підвищеною сентиментальністю і прихильністю до своїх родичів. У них є слізні залози, тому вони часто плачуть від горя чи образи. Особливо страждають і гірко плачуть осиротілі слоненята.
Тепер, запитайте себе “Що я хочу дізнатися про слонів”? Якщо у вас лишилися ще незрозумілі питання пишіть їх в коментарях.