Цікаві Факти про СЛОНІВ – ТОП 20

цікаві факти про слонів Цікаві факти про тварин

Слон — найбільший в світі сухопутний ссавець та найближчий родич мамонтів, які давно вимерли. Цікаві факти про слонів (африканських, індійських), їх життя, звички, народження, поведінку, про тривалість життя допоможуть дізнатися багато нового про цих тварин. Скільки їсть слон? як спить слон? скільки триває вагітність?…

Цікаві факти про слонів

Слони мешкають лише у Африці та в Південній Азії.

1. А ви знали, що слони мають високий інтелект? Мислення цих тварин чимось нагадує людське. Вони відчувають симпатію, антипатію, горе, радість, співчуття. Вони чують музику і навіть можуть використовувати музичні інструменти, розрізняти мелодії та ноти, а також малювати.

2. А при зустрічі слони вітаються – потиснувши хоботи)))

3.  Слони живуть стадами, які завжди очолюються старими і досвідченими самками. Зміна лідера відбувається лише після смерті колишньої головної слонихи. Причому стадами живуть лише самки, а самці вважають за краще існувати окремо.

4. Слони не залишають один одного в біді, вони не залишать малюка, який втратив матір.

5. 5 кг – така вага мізків слона. Це більше, ніж у будь-якої іншої наземної тварини.

слон цікава інформація

6. Слон – це єдиний сухопутний ссавець, який не вміє стрибати. Зате вони добре плавають.

7. Слон може пізнати себе у дзеркалі. Крім людей і слонів, цією здатністю володіють ще деякі види мавп та дельфіни.

8. Африканського слона практично неможливо приручити та навчити. А ось індійський слон чудово піддається дресурі.

10.У слона чудова пам’ять. Якщо хтось образить тварину, то ризикує отримати відплату і за десяток років. Слони дуже злопам’ятні, і можуть помститися кривднику, навіть через десятиліття.

11. Ріст слонових бивнів не припиняється протягом усього життя. Вчені помітили, що за останні кілька століть довжина слонового бивня скоротилася вдвічі. Ця природа так подбала про цих тварин, адже для браконьєрів завжди були привабливішими особини з довгими бивнями.

12.   Слони можуть спілкуватись між собою за допомогою сейсмічних коливань. Подібна «розмова» за допомогою ударів ніг об грунт ефективна між слонами навіть на відстані 30 км.

13. Серце слона важить 25-30 кг.

14. У слонів є свої похоронні обряди. Якщо хтось із членів стада помирає, то зазвичай  його ховають, викопуючи неглибоку яму і засипаючи тіло гілками та землею, після чого ще кілька днів сидять мовчки поруч із цим місцем.

прислів'я про слона

Розміри слонів

Найбільший офіційно «зареєстрований» слон мав вагу 12000 кг.

Вага африканського слона може досягати 7,5 тонн. А висота в плечах — 4 м. Індійські слони на третину легші та досягають у висоту не більше 3 м.

Що їсть слон?

Через гігантські розміри слони довго шукають їжу. Дорослий слон щодня з’їдає до 300 кг трави та листя.

На волі ця тварина до 20 години на добу витрачає на пошуки їжі.

слонЗалежно від погоди, кожну добу слон випиває близько 100-300 літрів води. І це тоді коли хобот цього велетня вміщує всього 7,5-8 літрів рідини.

Зуби слона дуже швидко зношуються, тому протягом усього життя зуби у слонів оновлюються 6-7 разів, а не 2 рази як у людей.

Як спить слон? 

Слони сплять стоячи, зібравшись разом у щільну групу; тільки слоненята лягають спати на землю. У зоопарках слони сплять 4-6 годин на день, а в природному середовищі – лише 2 години, переважно вночі.

Тривалість життя слонів

Живуть слони близько 60-70 років, а народжувати потомство можуть до 50 років. Найстарший зареєстрований слон прожив – 82 роки.

слон вікВагітність слонів

З усіх живих істот нашої планети, слони найдовше виношують плід. Вагітність слонихи триває аж 22 місяці, тобто майже 2 роки. Народжується тільки одне слоненя, яке має вагу близько 100 кг.

Слони дуже повільно розмножуються. Самка народжує лише 3-4 рази за своє життя.

Дитинчата слонів народжуються сліпими, тому вони тримаються хоботом за хвіст мами.  За день новонароджений випиває 11 л молока. Перші півроку свого життя малеча не вміє користуватися хоботом та часто перечіплюється через нього. Слоненя п’є материнське молоко цілих п’ять років і стає статевозрілим не раніше, ніж через 12–15 років. Стадо допомагає піклуватися про слоненя поки воно не стане самостійним.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Юля

    Класно

    Відповіcти