Розповідь про цвіркуна

Зоологія

Повідомлення про цвіркуна на українській мові може бути використане учнями при підготовці до уроку. Інформація про цвіркуна може бути доповнена цікавими фактами.

Розповідь про цвіркуна

Цвіркуни люблять світло, тепло і сонце. У зв’язку з цим їх середовищем проживання є соснові ліси, а також поля з луками. Зустрічаються цвіркуни в основному в північній частині Африки, Південної Європи, а також на заході Азії.

Цвіркун: опис

Довжина тіла комахи становить від 17 до 23 міліметрів. Самки трохи менше, ніж самці. Форма тіла цвіркуна щільна, він має велику голову. Найчастіше колір цвіркунів чорний, проте, бувають і особини коричневого відтінку.

У цвіркуна є вусика-антени та три пари ніг. Цвіркун володіє сильними щелепами, які виконують гризучу функцію. Добре розвинені майже всі органи чуття: зір, нюх і дотик.

Щоб знайти собі пару самець сидить біля своєї нори і виконує пісню. Він підводиться і тре передніми крилами . Самка чує цю пісню. Після того, як вона приходить на зустріч до самця, відкладається приблизно 30 яєць.
Загальна кількість відкладених яєць за період спарювання досягає 500 штук. Через 2-4 тижні з’являються личинки, які зовні нагадують дорослих комах. Під час фізичного розвитку цвіркун линяє 3 рази. Все потомство намагається триматися разом. На зиму цвіркуни риють нірки і там ховаються від холодів.

Живуть цвіркуни недовго. Як тільки комаха приймає дорослий вигляд, вона можу жити ще близько 3-х тижнів.

Кожен цвіркун веде одиночний спосіб життя і має власну територію. Комаха споруджує нору і проводить весь свій час поруч з нею. Своє житло цвіркун охороняє належним чином і інших особин не підпускає навіть близько.

Харчуються цвіркуни тим, що знаходиться неподалік від них: рослини, трава та інша їжа рослинного походження. Однак нерідко ці комахи поїдають своїх родичів. Також не відмовляються від представників безхребетних.

Сподіваємося, ви дізналися все про цвіркунів. А цю розповідь про цвіркунів Ви можете доповнити через форму коментарів.

Оцініть статтю
Додати коментар