Розповідь про жабу

Зоологія

Повідомлення про жабу на українській мові може бути використане учнями при підготовці до уроку. Розповідь про жабу для дітей може бути доповнена цікавими фактами.

Розповідь про жабу

Жаби – це тварини із загону безхвостих земноводних, або амфібій. Зустрічаються на всіх материках, крім пустель і Антарктиди. Головна умова для їх життя – прісноводні водойми. Пересуваються по суші стрибками, деякі можуть ходити, бігати, рити підземні нори. Добре плавають у воді. Деревні квакші можуть лазити по деревах.

Фауна України налічує 13 видів безхвостих земноводних. Найбільш різноманітно представлений рід бурих жаб — це жаби трав’яна, гостроморда(болотяна), прудка, озерна, ставкова та їстівна.

Поширені три види ропух: ропуха звичайна мешкає у лісах, садах і луках, у Кримських горах; ропуха зелена — по всій Україні; ропуха очеретяна — у західних областях.

Зустрічаються два види кумок: кумка червоночерева — по всій території України, кумка жовточерева — в західних областях. Також в Україні поширені райка деревна з роду райок і часничниця звичайна з роду часничниць.

Найбільші жаби – озерні. Їх довжина може досягати 15 см. Самці цього виду знамениті гучним кваканням.

Зовнішній вигляд і будова жаб

Розмір жаби може бути – від 8 мм до 32 см. Жаба може бути зеленою, бурою, коричневою, червоною, синьою, жовтою, плямистою, смугастою. Забарвлення залежить від температури повітря, освітлення, вологості, емоційного стану. Крім того, забарвлення шкіри допомагає маскуватися. Деревні отруйні квакші мають дуже яскраве забарвлення.

Особливості будови тіла жаб:

  • короткі тулуб і шия;
  • відсутність хвоста;
  • короткі передні і довгі задні кінцівки;
  • плавальні перетинки на задніх кінцівках;
  • беззуба нижня щелепа;
  • довгий язик.

Очі у жаб унікальні – вони можуть одночасно бачити те, що відбувається попереду, вгорі і збоку. Очі захищають повіки: верхня – шкыряна, нижня – прозора. За кожним оком розташована барабанна перетинка. Зовнішнього вуха немає.

Дихають легенями. Дихання під водою здійснюється за допомогою шкіри. Справа в тому, що шкіра у цих земноводних пропускає воду, і кисень проходить з води через шкіру прямо в кров. Це дозволяє перебувати під водою тривалий час. Легені використовуються не тільки для дихання – з їх допомогою з гортані пропускається повітря і лунає гучне квакання.

Життєві цикли жаб

Розмножуються жаби за допомогою ікри, яку відкладають в воду. З ікри потім з’являються пуголовки. Пуголовки – це личинки, які живуть тільки у воді. У них є хвіст, хрящовий скелет, зябра. Харчуються водоростями. Під час процесу метаморфоз, що триває близько доби, пуголовок перетворюється на дорослу особину.

Що їдять жаби? Жаби харчуються жуками, мухами, комарами, павуками, гусеницями, черв’яками, равликами. Полюють за допомогою довгого липкого язика.

У холодних районах на зиму жаба впадає в сплячку. Сплячка триває кілька місяців і закінчується в березні. Вони забираються в нори гризунів, ховаються в сухе листя, залягають на дно водойм.

Тривалість життя жаби: в середньому живуть близько 10 років, але деякі види можуть прожити більше 30 років.

Жаба-Голіаф – найбільша в світі. Розмір може досягти 32 см, а вага – 3 кг.

На жаль, чисельність жаб в світі стрімко скорочується. Це пов’язано з руйнуванням середовища проживання, використанням хімікатів, кліматичними змінами.

Сподіваємося, викладена інформація про жаб допомогла Вам. А власну розповідь про жабу Ви можете залишати через форму коментарів.

© dovidka.biz.ua 2017

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Віталій

    повідомлення

    Відповіcти