Семюел Морзе біографія та цікаві факти

Наука

Семюел Морзе біографія та цікаві факти з життя американського винахідника і художника, який створив електромагнітний телеграф ( «апарат Морзе», 1836) і код (азбука) Морзе.

Семюел Морзе біографія українською

Морзе народився 27 квітня 1791 року в Чарльзтаун (біля Бостона) в забезпеченій сім’ї. Вже з дитинства батьки помітили у нього талант до малювання.

Після успішного закінчення школи Морзе вступив в Єльський коледж. А в 1811 році батьки, хоча і виступали проти цього захоплення сина, відправили його до Англії вивчати мистецтво в Королівській академії мистецтв і в студії Б. Уеста. За свою першу публічну картину він отримав золоту медаль.

У 1815 році повернувся в Бостон, де його не сприймали як художника. Десять років йому довелося вести життя мандрівного живописця, заробляючи на життя малюванням портретів.

Після одруження в 1818 році він поїхав в Нью-Йорк, щоб заробити на життя. У 1825 році Морзе заснував в Нью-Йорку Національну академію дизайну, президентом якої він був з 1826 по 1845.

Але цікавився Морзе не тільки живописом, великий інтерес у нього викликала електрика. У 1835 році Морзе став професором мистецтв. Але після того, як в університеті в 1836 році йому показали опис моделі телеграфу, запропоновану Вільгельмом Вебером в 1833 році, він повністю віддав себе винахідництву.

Роки роботи та навчання потрібні були Морзе, щоб його телеграф запрацював. У вересні 1837 він, нарешті, продемонстрував свій винахід: натисканням на спеціальний ключ передавалися короткі або довгі імпульси, які на приймаючому кінці записувалися на рухому стрічку. Американський капіталіст Вейл пожертвував на просування нового проекту 2000 доларів і дав приміщення для досліджень. В цей самий час померла дружина Морзе, і він залишився з трьома дітьми. Він змушений був працювати і займатися вихованням дітей.

Винайдений апарат вимагав нових фінансових вливань для постійного вдосконалення, взяти які було нізвідки. Тільки в 1843 році вчений зміг отримати субсидію в 30000 доларів на встановлення пробної телеграфної лінії протяжністю 40 миль. Однак інтерес уряду і громадськості до телеграфу Морзе пропав, через що Морзе довелося відкрити приватне акціонерне товариство для прокладки телеграфних ліній, яке виправдало себе буквально через два роки, і геніальний винахідник, нарешті розбагатів.

У серпні 1848 року вчений знову одружився. Останні роки життя Семюел Морзе провів в спокої і достатку.

Пневмонія обірвала життя винахідника 22 квітня 1872 року.

Семюел Морзе особисте життя

29 вересня 1818 року Морзе одружився на Лукреції Пікерінг Уокер. У шлюбі народилося троє дітей. Після смерті першої дружини Морзе повторно одружився 10 серпня 1848 року на Елізабет Грісуолд. У шлюбі народилося четверо дітей.

Семюел Морзе цікаві факти

Морзе навчався в Лондонській королівській академії мистецтв, але коли повернувся в Америку вів убоге існування, малюючи портрети. Десять років йому довелося вести життя мандрівного живописця.

Серед його друзів були політик М.-Ж. Лафайет, романіст Дж. Ф. Купер і навіть президент США А. Лінкольн.

У 1858 році від десяти європейських держав Морзе отримав за свій винахід 400 000 франків.

У старості Морзе став філантропом. Він опікував школи, університети, церкви, біблійні товариства, місіонерів і бідних художників.

До моменту його смерті його майно оцінювалося в розмірі близько 500 000 доларів США, що становить близько 10,2 мільйонів доларів сьогодні.

Оцініть статтю
Додати коментар