Сергій Васильович Лебедєв біграфія і цікаві факти

Наука

Сергій Васильович Лебедєв біографія та цікаві факти з життя хіміка, дослідника процесів полімеризації викладені в цій статті.

Сергій Васильович Лебедєв коротка біографія

Майбутній дослідник народився в Любліні 25 липня 1874 року. Початкову освіту здобув в гімназії. Після її закінчення вступає в 1895 році в Петербурзький університет на фізико-математичний факультет, природне відділення. Будучи студентом третього курсу, він під керівництвом Фаворського починає проводити свої дослідження.

Закінчивши інститут, Лебедєв працює спочатку в Петербурзькому жировому заводі, а після двох років з 1900 по 1902 роки в Інституті інженерів шляхів сполучення. Через деякий час його запросили на посаду лаборанта у відділі аналітичної і технічної хімії в університеті, де він навчався.

У період 1904-1905 років він перебуває на військовій службі в піхотному Тульському полку. Після 1906 року працює в Парижі. В 1916 він знову повертається до свого інституту і займається дослідженням процесів полімеризації ненасичених вуглеводнів. Одночасно з цим працював в Жіночому педагогічному інституті на посаді професора.

У період 1909-1910 років Сергій Васильович публікується з працями, присвяченими полімеризаційним процесам. Його грандіозна робота під назвою «Дослідження в області полімеризації двохетиленових вуглеводнів» стала науковим фундаментом для промислового синтезу каучуку.

У 1913 році Сергій Лебедєв захищає магістерську дисертацію, і отримує посаду приват-доцента Петербурзького університету і професора неврологічного інституту. У 1914 році приступив до експериментів у сфері полімеризації етиленових і ацетиленових вуглеводнів. Результати досліджень були опубліковані в 1935 році і склали основу методів отримання поліізобутилену і бутилкаучуку в промисловості.

У 1916 році вченого запросили в Петроград на посаду професора Військово-медичної академії. У 1925 році він створив в Ленінградському університеті лабораторію нафти, яку і очолив. У 1928 році її перейменували в лабораторію синтетичного каучуку.

У 1932 році його обрали в дійсні члени Академії наук СРСР, а в 1934 році Сергій Васильович очолив при Академії наук лабораторію високомолекулярних сполук.

Помер великий учений в Ленінграді 2 травня 1934 роки від висипного тифу.

Лебедєв Сергій Васильович цікаві факти

Був одружений двічі. Другою дружиною стала Ганна Петрівна Остроумова-Лебедєва, художниця і його двоюрідна сестра. З нею він заручився в 1905 році.

Крім хімії Лебедєв захоплювався небесною механікою. Він міг годинами говорити про зірки, планети і будову Всесвіту.

Він постійно думав про науку. Навіть відвідуючи концерти або виставки, Сергій Васильович записував хімічні формули на зворотному боці афіші або в своєму записнику.

Вчений був першим, що запропонував добувати з етанолу синтетичний каучук.

Цікаво, що його однокурсники і друзі не вважали Лебедєва тією людиною, яка може зробити відкриття. Парадоксально, але він зумів зробити це.

Лебедєва поховали біля Куїнджі, Чайковського і Римського-Корсакова.

Оцініть статтю
Додати коментар