Що таке емоції? Перелік емоцій (приклади)

емоції приклади Психологія

У житті людини емоції грають дуже важливу роль, завдяки ним ми спілкуємося і пізнаємо навколишній світ. Емоції показують наші почуття і внутрішній стан душі.

Що таке емоції?

Термін «емоції» з латини означає «хвилювати». Це суб’єктивний стан вищої тварини або людини, що виникає як відповідь на дію зовнішніх або внутрішніх подразників. Емоції виявляються у формі переживань в жестах і на обличчі, словах, вчинках і думках. Щоб зрозуміти, яку роль ми виконуємо в навколишньому світі, необхідно розібратися в своїй емоційній природі.

Емоції: перелік

Варто сказати, що всі емоції є полярними – кожна з них в певних обставинах проявляє свою протилежність. Наприклад, «радість-горе», «кохання-ненависть», «задоволення-невдоволення». Виділяють три види емоцій: позитивні, негативні, нейтральні.

Позитивні емоції – це такі емоції, які відповідають за піднесений настрій: захоплення, радість, задоволення тощо. Вони є важливим життєвим стимулом, регулюють діяльність і поведінку людини, сприяють високій працездатності, творчості, збереженню здоров’я. Позитивні емоції виникають в разі, коли людина досягає своєї мрії, цілі.

Негативні емоції – відраза, страждання, сором, гнів, страх, жах. Вони також є джерелом енергійної діяльності, примушуючи людину долати труднощі і досягати поставлених цілей. Потрібно вміти правильно реагувати на негативні емоції. Якщо вони надовго опановують людиною, то можуть виникнути порушення в діяльності нервової системи і інших розладів. Важливо навчитися керувати власними цілями, бажаннями, інстинктами з метою уникнення неприємних ситуацій.

Нейтральні емоції, такі як цікавість і здивування не роблять ніякого впливу на здоров’я і настрій людини. Але, разом з тим, вони спонукають людину до дії, які задовольняють прагнення до нових наукових відкриттів і знань.

Цікаві факти про емоції

За міміку відповідають 43 м’язи.

Емоції контролюють дихання, кровообіг і травлення.

Стародавні лікарі були впевнені, що окремі органи контролюють різні настрої. Так, щастя походить із серця, страх з нирок, а гнів з печінки.

На емоційний стан людини впливають кольори: помаранчевий і червоний збуджує, білий, чорний і коричневий заспокоює, синій, пурпуровий і сірий викликають притуплення.

Емоції заразливі.

Сподіваємося, що реферат на тему “Емоції” допоміг Вам підготуватися до заняття. Своє повідомлення про емоції Ви можете залишити через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар