Силікатна промисловість, що виготовляє?

Хімія

“Силікатна промисловість” реферат розповість, що виготовляє дана галузь і які матеріали використовує

Силікатна промисловість

Силікатна промисловість являє собою сферу виробництва з природних сполук кремнію скла, кераміки та цементу.

Силікатна промисловість виготовляє різні вироби і матеріали, які в народному господарстві мають величезне значення. Найпоширеніша продукція силікатної промисловості – черепиця, облицювальні плити, цегла, вогнетриви, тепло -, електро – та звукоізоляційні матеріали, листове скло, вироби з фаянсу і порцеляни, господарський та хімічний посуд, кришталь, розчинне скло, кварцове скло, склопластики, склотканини, піноскло, скловолокно, в’яжучі речовини, цемент.

Галузі силікатної промисловості

  • Керамічна промисловість.

До керамічних виробів належать цегла, фаянсовий і глиняний посуд, кахель, амфори. Для виробництва керамічних виробів сировиною виступають мінеральні добавки і глина. Останній елемент складається з маленьких кристалів каолініту Аl2О3 • 2SiO2 • 2НО2. Виготовлення кераміки складається з 4-ох етапів: підготовка сировини, формування, сушіння, випалювання. Для підготовки сировини спочатку глину перемішують з водою. В результаті виходить тістоподібна маса, яка зберігає надану форму. Після випалу і сушіння виріб твердне і стає схожий на камінь. Виробництво кераміки розвивається в таких напрямках – кераміка для побуту, будівельна кераміка, технічна кераміка.

  • Скляна промисловість.

Скло відкрили в IV тис. до н. е. в східних країнах. Це прозорий, аморфний, твердий, крихкий матеріал. Скло виготовляють в спеціальних печах шляхом спікання вапняку, соди і білого піску. Хімічна формула цього процесу виглядає наступним чином: SiO2 + Na2CO3 = Na2SiO3 + CO2 ↑, SiO2 + CaCO3 = CaSiO3 + CO2 ↑, Na2SiO3 + CaSiO3 + 4SiO2 = Na2O • CaO • 6SiO2. З рідкого стану в твердий воно переходить поступово. Завдяки цьому скляну масу можна прокатувати в листи, отримувати нитки, видувати різні вироби. За складом розрізняють тугоплавке спеціальне скло (з додаванням поташу), кришталь (з додаванням соди). Забарвлення буває прозоре, синє, яскраво-зелене, червонувато-лілове і так далі.

  • Цементна промисловість.

Сировиною для виробництва матеріалу виступають вапняк і глина. Їх запікають, і в процесі відбувається розпад вапняку, утворюються силікати і алюмінати кальцію. У підсумку виходить маса, яку перемелюють в портландцемент – зеленувато-сірий порошок. Коли змішують цемент з водою, то виходить тістоподібна маса, що твердіє згодом. Цемент є важливим будівельним матеріалом. З нього готують залізобетон і бетон.

Сподіваємося, що “Силікатна промисловість” реферат з хімії допоміг Вам підготуватися до заняття, і Ви дізналися, які види силікатної промисловості є. А розповідь про силікатну промисловість Ви можете доповнити через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар