“Смерть Ахілла” аналіз

смерть ахілла аналіз Аналіз твору

“Смерть Ахілла” аналіз міфу допоможе краще зрозуміти його та визначити, яка тема, ідея, жанр, сюжет.

“Смерть Ахілла” аналіз

Жанр – міф

Тема: гнів Ахілла, та його загибель.

Ідея: осуд війни, оспівування героїзму, миру, материнської та батьківської любові

Головний герой: Ахілл – син царя мірмідонян у Фесалії Пелея та морської богині Фетіди, герой Троянської війни. За давньогрецьким міфом, мати Ахілла викупала його у водах священної ріки Стікс, щоб зробити невразливим для ворожих стріл. Але при цьому вона тримала Ахіллеса за п’яту, якої не торкнулися води Стікса. Стріла Паріса, спрямована богом Аполлоном, влучила у п’яту, і герой загинув. 

Риси характеру Ахілла: жорстокий, ідеальна машина для вбивства, відповідає уявленням давніх греків про ідеального героя-воїна, безжальний, вірний друг, амбітний, нерідко ставить свої власні інтереси вище за інтереси спільноти (суть сварки з Агамемноном), не прощає образ, прекрасний воєначальник.

Сюжет. У двобої з могутнім Гектором гине Патрокл, кращий товариш Ахілла. Розгніваний Ахілл повертається до битви i знищує багато троянців. Він перемагає амазонку Пенфесіпею і царя ефіопів Мемнона, які були союзниками Трої. Кульмінацією протистояння ахейців i троянців стає двобій найкращих воїнів з обох боків — Ахілла i Гектора. I лише втручання богів допомогло Ахіллові перемогти троянського героя. Згодом гине і сам Ахілл. Він загинув від отруйної стріли, пущеної Парісом у його п’‎яту за намовленням Аполлона; передбачення справдилося – Ахілл став найславетнішим героєм-воїном, але загинув у розквіті літ.

Характеристика Ахілла

Вік – юний

Соціальний стан: фессалійський царевич

Національна приналежність: грек (мірмідонянин)

Походження: напівбог

Батьки – грецький герой Пелей, мати – морська богиня Фетіда, донька бога морів Нерея

Місце проживання – Фессалія

Зовнішність – красивий юнак, міцної статури

Вподобання, інтереси – військові вправи, зброя

Сімейний стан – неодружений

Слабкі риси – нестриманість, безпричинний гнів, жорстокість

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. vik

    як можна поцілити у п’яту, якщо чоловік стоїть на стопі? Чи можливо, щоб Ахілес тікав від невігласа Париса? Тільки так, той міг поцілити у п’яту (якщо герой накивав п’ятами)

    Відповіcти