Спосіб живлення ракоподібних

Спосіб живлення ракоподібних Біологія

Як живляться ракоподібні та чим живляться ракоподібні? Відповіді на ці питання Ви дізнаєтеся в цій статті.

Спосіб живлення ракоподібних

Харчуються ракоподібні різними дрібними організмами, молюсками, личинками комах, рослинами, деякі – трупами різних тварин.

Більшість планктонних ракоподібних харчуються бактеріями, а також одноклітинними організмами, детритом. Донні представники харчуються частками органічних речовин, рослинами або тваринами. Бокоплави поїдають трупи тварин, сприяючи тим самим очищенню водойм.

Отже, раки живляться як живою, так і мертвою здобиччю. Органи травлення починаються ротом, розташованим на нижній частині головогрудей. Вусиками рак відшукує здобич, клешнями та ротовими органами подрібнює та спрямовує в рот. Через короткий стравохід їжа потрапляє в об’ємний шлунок, що розміщується у передній частині головогрудей.

Травна система ракоподібних, як і усіх членистоногих, складається з трьох відділів: переднього, середнього і заднього. Передній відділ утворений ротовим апаратом гризучого типу, глоткою, стравоходом і шлунком, який складається з двох відділів: жувального (їжа перетирається) та цідильного (їжа профільтровується). У середній відділ кишечника відкриваються протоки травної залози — печінки. Задній відділ закінчується анальним отвором.

Оцініть статтю
Додати коментар