Страбон біографія та цікаві факти

Наука

Страбон біографія  з життя давньогрецького історика і географа викладені в цій статті.

Страбон коротка біографія

Страбон, роки життя якого були насичені яскравими подорожами, народився в 63 році до нашої ери в містечку Амасії, всього в 100 км від чорноморського південного берега. Його батьки перебралися сюди з острова Крит. На формування мислення і світогляду величезний вплив мало вчення філософа і засновника школи стоїків Зенона, який жив за ІІ століття до майбутнього географа.

У ранньому віці він вивчав граматику і риторику в Нісах, слухав лекції засновника пергамської школи Тіранніон і олександрійської шкіл Арістофана.

Природа наділила його письменницьким талантом, і він вирішив скористатися ним сповна – створити детальні розповіді про землі, які були тоді відомі. До праці він ретельно і довго готувався, мандруючи по світу, щоб все побачити на свої очі, а не писати із чиїхось слів.

Він відвідав Грецію, побачивши зруйновані римлянами міста і їх колишню велич. У Рим він приїхав в 44 році до нашої ери і жив там деякий час в вищому римському суспільстві. У своїй праці «Географія» він докладно описав тоді ще не згорівший храм Церери з його реліквіями.

Далі Страбон їде в Олександрію. По дорозі туди він проплив Африку і бачив Кирену з моря. Прибувши в пункт призначення, вчений здійснив подорож по річці Ніл до кордону з Ефіопією. У його маршрут входили: Мемфіс, Гелиополь, Піраміди, Арсиноя, Фіви, Сієна, Філи.

Він бачив і описав 5 з 7 чудес світу – Статую Зевса Олімпійського, храм Артеміди Ефеської, Фароський маяк і Піраміди.

Особливо його вразило місто Каноп, а саме храм Серапіса. У ньому присипляли хворих людей, щоб вони, перебуваючи уві сні, отримали вказівки від оракула про своє зцілення. Він об’їздив Малу Азію, відвідавши Фрігію, Каппадокію, гори Тавра, берега Іонії і Кикладські острови.

Результатом масштабної подорожі стала 17-ти томна робота «Географія», яка більше нагадувала подорожній щоденник, ніж наукову працю. Однак у ній викладена така інформація, яку не можна знайти ні в одного античного автора.

Точної дати смерті невідомо. Вчені сходяться на думці, що Страбон помер на 23/24 році нашої ери.

Страбон цікаві факти

Про свого батька Страбон не згадує ніяких фактів. Зате докладно описує родичів по материнській лінії, прагнучи підкреслити свою знатність.

Вчений Страбон був дуже скрупульозний і всебічно розвинений. Володів великою енциклопедичністю знань і фактів.

Він відвідав Кримський півострів і також описав його в своїх книгах.

Страбон був першим античним географом, який відкрив Британські острови, описав береги Північного моря і відчув подих Арктики на собі.

Існує версія, що на морські подорож Колумба надихнули книги Страбона.

Оцініть статтю
Додати коментар