Що відкрив Страбон в географії? Що зробив Страбон для географії Ви дізнаєтеся з цієї статті.
Страбон: внесок в розвиток географії
Страбон давньогрецький географ та історик зробив багато, щоб вчені сьогодні могли скласти картину стародавнього світу. Він є автором двох праць – «Географія» та «Історія». На жаль, друга робота не збереглася до наших днів, а ось «Географія» дійшла до нас практично повністю.
«Географія» складається з 17 томів і служить джерелом пізнання географії стародавнього світу. Звичайно, як це часто буває, визнання і популярність Страбон пізнав не відразу, його почали шанувати як географа більш пізні античні вчені, так само як і використовувати його праці. Книги Страбона рідко доповнювалися новими даними про території, і служили догмами до V століття нашої ери.
Для створення «Географії» Страбон багато подорожував по Європі і Азії. Цікаво, що у нього Європа починається з Іберійського півострова. Він докладно і барвисто описав Грецію та Італію, згадуючи галлів, германів, скіфів, савроматів, гетів, іллірійців, македонців і фракійців. За свідченням давньогрецького географа Азія включала в себе Персію, Вавалонію, Індію, Вірменію, Палестину, Аравію, Фінікінію і інші держави. Цікаво, що Індію географ вважав східним краєм Азіілі, а китайців відніс до народу Індії.
Доказом того що Страбон зіграв важливу роль у розвитку географії можуть послужити докладні описи країн і народів Африки, Азії та Європи, а також відомості про їх життя. До нього цього не зробив жоден античний автор, тому вчений своєю працею зробив якусь революцію в географії.
Яка з карт була складена Страбоном?
Давньогрецький вчений склав географічну карту, яка охопила всю земну кулю. Вона показує, який внесок в пізнання Землі вченого Страбона. Адже його докази про кулеподібність нашої планети і сьогодні включені в елементарні довідники.
Він представив Землю розділеною на 4 сегмента меридіаном і екватором. Два сегмента розташовані на північ від екватора і два на південь. В одному сегменті лежали землі, які знали римляни і греки, але деяка його частина, як і інші три сегменти залишалися невідомими. Географ припустив, що за межами територій є не тільки моря, але і суша, населена людьми.
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, що зробив Страбон для географії.
дуже класно