“Стрибки в довжину” реферат

Медицина

Стрибки в довжину з розбігу реферат коротко розповість Вам багато корисної інформації про техніку виконання стрибка.

Реферат “Стрибки в довжину”

Уміння стрибати в довжину стане в нагоді не тільки спортсменам. Даний вид спорту відмінно розвиває мускулатуру ноги та вправність. Але стрибки в довжину не даються так легко. Для досягнення максимального результату необхідно робити це правильно.

Новачкам необхідно врахувати кілька важливих деталей:

  • початкова постановка ніг
  • відштовхування двома ногами від краю ями чи від спеціальної дошки
  • стрибок в яму з піском

Дальність стрибка розраховується від позначки на дошці (від якої відштовхується людина) до сліду стопи на піску в ямі.

Техніка стрибка у довжину з розбігу

Особлива увага приділяється техніці стрибка. Різні індивідуальні особливості сприяли виділенню таких ключових напрямків і особливостей стрибків у довжину:

  • Стрибок в кроці
  • стрибок прогнувшись
  • стрибок ножицями

Перш ніж стрибати, необхідно провести попередню підготовку по зміцненню ніг – комплексну, якісну розминку. Вона включає в себе наступні вправи: присідання зі штангою середньої ваги; підйоми гантелей або штанги на носки; випади з обтяженням; стрибки на гімнастичного коня чи лавку; вистрибування вгору з положення  присівши; потрійні стрибки в довжину. Крім того потрібно провести зміцнюючі вправи – ходьба гуськом, обертання стопами, глибокі присідання, підйоми на носки. Дані процедури допомагають запобігти всіляким ударам, розтягненням і травмам.

І так, ось, що Вам необхідно знати.

Реакція опори і сила тяжіння – це найважливіші етапи грамотного стрибка. Сила поштовху здійснюється під кутом 45º. Таке положення гарантує чудовий, довгий стрибок. Наступне, на що варто звернути увагу – опора при стрибку. Спочатку вона повинна бути максимальною, а на завершальній стадії наближається до мінімуму.

На дальність стрибка впливають такі чинники:

  • На початку стрибка краще присідати, а на завершальній стадії максимально розгинатися.
  • Поштовх максимально потужний, а стопи в самому процесі стрибка повинні «обганяти тіло».
  • Потрібно вміти правильно дихати: на початку стрибка видихайте оптимально глибоко, а під час приземлення вдихайте.
  • Взуття має бути зручне і не слизьке.

Результат стрибків вимірюється перпендикулярно по прямій лінії до бруска від межі відштовхування до початку сліду стопи або іншої частини тіла в ямі з піском. Якщо учасник, після стрибка пішов до бруска, то він не зараховується. Також стрибок не зараховується, якщо учасник відштовхнувся поруч з бруском, приземлився поза ямою.

Кожен спортсмен має 6 спроб до стрибка. Але, в разі, коли в змаганнях виступає більше 8 стрибунів, то кожному з них надається по 3 спроби. У фіналі також 3 спроби на стрибок. Результат змагання зараховується після підведення підсумків.

Трохи про рекорди

Світовий рекорд зі стрибків у висоту серед жінок був поставлений 30 серпня 1987 року. Болгарська спортсменка Стефка Костадінова подолала висоту в 2,9 м.

Світовий рекорд зі стрибків у довжину з місця був поставлений в 1904 році американцем Рей Юрі. Він стрибнув на відстань 3, 48м.

Світовий рекорд зі стрибків з жердиною серед жінок був поставлений Оленою Ісінбаєвою в 2009 році. Вона подолала 5,06 м.

Світовий рекорд зі стрибків у довжину з розбігу був поставлений Майком Пауеллом, який подолав позначку в 8,95 м.

Оцініть статтю
Додати коментар