Теодор Шванн відкриття

Біологія

Теодор Шванн внесок в біологію зробив неоціненний, адже саме він автор клітинної теорії, саме цей вчений відкрив пепсин.

Теодор Шванн відкриття

Теодор Шванн (роки життя 1810-1882) – німецький фізіолог, біолог і основоположник клітинної теорії. Він закінчив єзуїтський коледж в Кельні, потім вивчав медицину і природничі науки в Вюрцбурзі, Бонні та Берліні. Аж до 1839 року вчений працював асистентом фізіолога у Мюллера в Берліні. Далі почалася наполеглива робота в області науки. Досягнення Теодора Шванна дали поштовх до розвитку нових напрямків в біології. У 1839-1848 роках він став професором порівняльної анатомії і фізіології Лувенського університету. У період 1848-1878 років обіймав посаду професора Льєжского університету. Але про те, який внесок в біологію вніс Теодор Шванн, ми поговоримо нижче.

Теодор Шванн внесок в розвиток біології

Відкриття Теодора Шванна в області гістології вражаючі. Вивчаючи процеси бродіння і гниття, довів, що вони викликають появу нижчих грибків. У 1836 році Теодор Шванн відкрив пепсин, встановивши, що це необхідний фермент для переварювання білка. Його цікавила можливість самозародження життя, і з цією метою він проводив багато дослідів.

Вчений встановив клітинну будову стінок кровоносних судин, спинної хорди, хряща і м’язів.

У 1838 році дослідник описав своєрідну тонку оболонку, яка оточує нервові периферичні волокна. Згодом вона була названа його ім’ям – шванновська оболонка.

Його внесок в науку полягає в тому, що він в 1839 році довів клітинну теорію будови організмів. Основу даної теорії складають такі передумови:

  • Клітина знаходиться в основі структур всіх організмів.
  • І тваринам, і рослинам властива єдність будови.
  • Організм – це сума клітин, які його утворюють.
  • Клітина – це елементарна біологічна одиниця.
  • Утворення нових клітин є принцип розвитку та органічного росту рослин і тварин.

Після відкриття клітинної теорії (найважливішого з того, що зробив Теодор Шванн для біології) стало зрозуміло наступне: після зростання плодові оболонки утворюють складки. Це відбувається шляхом повільного збільшення кількості клітин, розташованих певним чином. В оболонці також присутні окремі зародкові клітини – сперматозоїд і яйцеклітина, після з’єднання яких виникають нові клітини і зародок.

За те, що зробив Теодор Шванн його прийняли в члени Королівської бельгійської академії наук, літератури та образотворчих мистецтв (1841 рік), Паризької академії наук (1879 рік), Лондонського королівського товариства (1879 рік),

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, які заслуги Теодора Шванна в біології і досягнення в науці.

Оцініть статтю
Додати коментар