Цікаві факти про енергію та електроенергію (електричний струм)

Цікаві факти про енергію Цікаві наукові факти

Цікаві факти про електричний струм, про електроенергію, про енергію Сонця, води, вітру про ядерну енергетику ви дізнаєтеся в цій статті.

Цікаві факти про електроенергію

Вперше саме слово “енергія” згадується Арістотелем в його трактаті “Фізика”, але там воно означало діяльність людини. Слово “енергія” почало використовуватися в звичному нам розумінні лише на початку 19-го століття, і ввів його в ужиток Томас Юнг. До цього використовувався в основному латинський термін “vis viva”, що означає “жива сила”.

1. Близько 20% всієї споживаної в США електроенергії витрачається кондиціонерами.

2. У Бразилії є в’язниці, які дозволяють ув’язненим крутити педалі велосипеда, щоб забезпечувати електрикою місцеві села в обмін на скорочення тюремного терміну.

3. Швеція настільки добре утилізує відходи, що змушена просити у Норвегії сміття для того, щоб підтримувати свої заводи з переробки відходів.

4. Майже чверть електроенергії в Бразилії генерується однією електростанцією.

5. Більше половини енергії Швейцарії надходить від гідроелектротсанцій, а решта від ядерної енергетики, що робить енергомережу країни майже повністю чистою і не виробляє СО2.

6. Заводи по переробці вугілля виділяють приблизно в 100 разів більше радіації (від золи-винесення) в порівнянні з атомними електростанціями.

7. Жоден з інженерів Титаніка не втік. Всі вони загинули разом з кораблем, тому що вони були зайняті підтримкою електроживлення для інших.

8. Головне завдання електростанції в місті Дінорвіг (Dinorwig) у Великобританії полягає в тому, щоб постачати додаткову електроенергію під час перерв у роботі, коли всю люди в країні включають свої електричні чайники, щоб зробити собі чаю.

енергія вітру9. В даний час атомна енергетика виробляє менше CO2, ніж сонячна і геотермальна енергетика. Чистішими є лише енергія вітру і води.

10. Ісландія виробляє всю свою енергію з відновлюваних джерел. Гідроенергетика забезпечує близько двох третин потреби в електроенергії, а геотермальна енергія забезпечує всю решту енергію.

11. Близько половини ядерної енергії в Сполучених Штатах надходить від старих радянських боєголовок.

12. Норвегія отримує майже 99 % своєї енергії від гідроелектричної енергії. Це більше, ніж будь-яка інша країна на Землі.

13. 28 жовтня 2013 року вітер згенерував 122 % від енергетичних потреб Данії.

14. Протягом 6 годин пустелі Землі вбирають більше енергії сонця, ніж все людство використовує за цілий рік.

15. Реактори на рідкому торії і урані-233 можуть забезпечити всі світові потреби в енергії протягом цілого року, використовуючи лише 7000 тонн торію. Це приблизно 1 футбольне поле.

16. Франція виробляє настільки багато ядерної енергетики, що вона її експортує.

17. У 1963 році Квебек націоналізував електрику. Це призвело до того, що 96% енергії Квебека надходить від гідроелектростанцій. Крім усього іншого, громадяни Квебека тепер платять за найнижчими тарифами на всьому континенті.

18. Шведські поїзди, що перевозять руду, виробляють в 5 разів більше електроенергії, ніж споживають її при поїздці уздовж узбережжя. Додаткова енергія використовується для забезпечення електрикою найближчих міст.

19. Якщо всі батарейки, існуючі в світі, з’єднати в одну, вона змогла б забезпечити світ електрикою всього лише на 10 хвилин.

20. Департамент енергетики США розглядає можливість використання термітів в якості джерела відновлюваної енергії. Вони виробляють майже 2 літри водню, просто споживаючи шматок паперу, що робить їх одними з найефективніших біореакторів на Землі!

Цікаві факти про енегрію

Основним енергоносієм в світі досі є кам’яне вугілля. Навіть в США за допомогою вугілля виробляється більше третини всієї споживаної електроенергії.

Існують проекти з уловлювання блискавок і їх використання, але поки не існує акумуляторів, здатних за мить вмістити в себе таку кількість енергії.

В Ісландії геотермальні електростанції, розташовані на гарячих гейзерах, виробляють пристойну частину всієї електроенергії

сонячна енергіяСонячна енергія не є “найчистішою та найекологічнішою”, так як виробництво сонячних панелей – досить шкідливе. А самі панелі включають в себе продукти переробки нафти.

Токелау – єдина в світі країна, де 100% споживаної енергії виробляється саме сонячними панелями. Цій крихітній острівній “майже державі” панелі в потрібній кількості подарувала Нова Зеландія.

Звичайні лампочки розжарювання витрачають лише 5-10% споживаної енергії на світло. Все інше йде на нагрів.

Вітряна електростанція в середньому має висоту близько 90 метрів і складається з більш ніж 8000 деталей.

У 1958 році США запустили на орбіту супутник “Авангард-1”, перший в світі з числа працюючих на сонячній енергії. Він і зараз знаходиться в космосі, і, за оцінками вчених, буде залишатися там ще сотні років, а то й тисячі.

Сонячної енергії було б достатньо для того, щоб покрити всі потреби людства.

Всього 10 країн видобувають дві третини нафти і газу в світі. А ці корисні копалини є найважливішими енергоносіями.

На вітряні електростанції припадає близько 1,5% усієї виробленої електроенергії в світі.

Перше місце за споживанням електроенергії серед всіх країн світу займає Китай.

Різні будівлі споживають різну кількість енергії. Список найбільш “ненажерливих” в цьому плані будівель очолюють сучасні американські лікарні.

Середній ураган несе в собі на порядок більше енергії, ніж потужна атомна бомба.

Тепер ви знаєте щось цікаве про електроенергію і зможете поділитися знаннями з друзями.

Оцініть статтю
Додати коментар