Цікаві факти про легку атлетику

Цікаві наукові факти

Одним з найдоступніших і популярних видів спорту є легка атлетика. Будь-яка людина, незалежно від стану здоров’я і віку, може знайти в легкій атлетиці посильні для себе вправи. Наприклад, біг, стрибки і спортивна ходьба прекрасно зміцнюють м’язи і серце, розвивають дихання, гартують організм.

Цікаві факти про легку атлетику

1. Днем народження легкої атлетики вважається 776 рік до н. е., коли в Стародавній Греції пройшли перші змагання з бігу в рамках Олімпійських ігор.

2. Саме легкоатлетів найчастіше звинувачують в застосуванні допінгу.

3. Кенієць Джуліус Йего навчився метати спис, використовуючи в якості підручника ролики на Youtube з виступами олімпійських чемпіонів. Тільки після перемоги на Всеафріканських іграх спортсмен став займатися з тренером, хоча більшу частину року продовжує вдосконалюватися самостійно. У 2015 році Йего виграв чемпіонат світу, а на Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро завоював срібну медаль.

4. Згідно з дослідженням університету Арканзасу, проведеного серед 408 учасників, біг робить вас більш привабливим. 80% чоловіків і 60% жінок насправді відчували себе більш привабливими, якщо регулярного бігали.

5. Найстаріший фінішер марафону – виходець з Індії і звуть його Фауджа Сінгх. На канадському марафоні 100-річний спортсмен закінчив гонку за 8 годин, 25 хвилин і 16 секунд.

6. Батьківщина метання ядра – Великобританія. Ядро для чоловіків має вагу 7,26 кг, а для жінок – 4 кг.

7. Грудне молоко має кислуватий смак після інтенсивного тренування. Вся справа в молочній кислоті, яка виробляється під час фізичних навантажень, всмоктується в молоко і змінює його смак.

8. Бігуни, які бігають в середньому 80 км (50 миль) на тиждень, удвічі частіше страждають від респіраторних хвороб. Ті, хто пробігає 20-30 км (12,4-18,6 миль) в тиждень, мають більш сильну імунну систему і є менш схильними до простудних захворювань.

9. Регулярний біг значно покращує міцність кісток. Дослідники з Університету штату Мічиган прийшли до висновку, що 12-20-хвилинний біг три рази в тиждень може збільшити щільність кісткової тканини.

10. Французький ультра-марафонець Серж Жирар утримує світовий рекорд по найдовшій дистанції пробігу в 365 днів. Він бігав щодня протягом року, перетнув в цілому 25 країн і охопив своїми пробіжками відстань 27 011 км (16,783 миль).

11. Дослідники виявили, що більшість бігунів намагаються випрямити свою поставу, коли привабливий бігун протилежної статі наближається до них)

12. Німецькому марафонцю Ахім Арец належить світовий рекорд з бігу задом наперед. У 2010 році на Франкфуртському марафоні він перетнув фінішну лінію за час 3 години, 42 хвилини і 41 секунда.

13. На відміну від чоловіків, жінки зазвичай біжать другу половину марафону швидше, ніж першу. До такого висновку прийшли професор Eric Allen і Patricia Dechow, коли вони проаналізували результати 300,000 спортсменів Чиказького марафону.

14. Кенієць Денніс Кіметто є найшвидшим марафонцем в світі. Він встановив світовий рекорд 2 години, 2 хвилини і 57 секунд на Берлінському марафоні 2014.

15. Найшвидший бігун в світі – Ямайський Спринтер Усейн Болт. Йому належить світовий рекорд на 100-метровому (9.58 секунд) і 200-метровому забігах (19.19 сек). Його максимальна зафіксована швидкість 44.72 км /год.

16. Жінки почали приймати участь в Олімпійсьих іграх з легкої атлетики лише в 1928 році.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. саша

    привет

    Відповіcти
    1. булка

      дарова

      Відповіcти
  2. Y6

    TyyyyyTyyyyy

    Відповіcти
  3. Вікторія

    я прочитала всё що тут є

    Відповіcти
  4. Санс

    мне 12 балов дали спасибо

    Відповіcти
  5. Олександра Своякова

    Дякую дуже було інтересно

    Відповіcти