Цікаві факти про Льва Толстого

толстой цікаві факти Цікаві факти про відомих людей

Лев Толстой – відомий російський письменний. Найвідоміші твори – «Війна і мир», «Анна Кареніна».Цікаві факти з біографії Толстого не розкриють вам нових цікавих подробиць про письменника, а ось прочитавши цю статтю ви дізнаєтесь багато нового.

Цікаві факти з життя Толстого

Лев Толстой був дворянського роду, народився 28 серпня 1828 в Тульській губернії, в спадковому маєтку матері – Ясній Поляні. Був четвертою дитиною в сім’ї. Мати померла в 1830 р. через півроку після народження дочки від «родової гарячки», як тоді говорили, коли Льву не було ще 2-х років.

Улюбленими композиторами Толстого були Бах, Гендель і Шопен.

Лев Толстой цікаві факти

Брав участь у Кавказькій війні, обороні Севастополя, нагороджений орденом і медаллю за виявлену відвагу.

Ідеї ​​Толстого непротивлення злу насильством, викладені роботах письменника, такі як «Царство Боже всередині вас» , зробили сильний вплив на молодого Махатму Ганді, який згодом очолив націоналістичний рух Індії і домігся її мирного відокремлення Англії в 1947 році.

Щоб бути ближче до народу (за іншою версією для зміцнення здоров’я) в старості Лев Миколайович став ходити босим, взуття не носив.

Лев Миколайович Толстой був вегетаріанцем. У 1910 році, останньому році свого життя, Л. М. Толстой неодноразово висловлював надію на те, що через вісімдесят років всі люди стануть вегетаріанцями і що на мясо дивитимуться з таким же огидою, як і на людоїдство.

Толстой писав не тольки “серйозні” твори, він також відомий, як автор «Абетки», «Нової абетки» і «Книги для читання», за якими навчалося читати не одне покоління дітей. Ці книги він написав, бо вважав тодішню систему освіти недосконалою.

Лев Толстой був знайомий з Тургенєвим, однак письменникам не вдалося стати друзями – після сварки на грунті переконань вони не розмовляли багато років , справа ледь не дійшла до дуелі. Часто Толстой спілкувався с Чеховим и Горьким.

Лев Толстой до кінця своїх днів називав себе християнином, хоча за постановою Синоду він був відлучений від православної Церкви. Це аж ніяк не завадило йому в 70 -х роках серйозно зацікавитися окультизмом . Маючи розбіжності з церквою, Толстой створив власне християнське вчення, яке називалося “Толстовство” . Вчення мало багато сподвижників, одним з яких був М. Булгаков автор роману ” Майстер і Маргарита”.

Помер Толстой під час подорожі, в яку вирушив після розриву з дружиною у похилому віці. Під час переїзду Лев Миколайович захворів на запалення легенів, зійшов на найближчій великій станції ( Астапово ), де в будинку начальника станції помер 7 листопада 1910.

У Росії це були перші публічні похорон знаменитої людини, які пройшли не за православним обрядом (без священиків і молитов, без свічок та ікон)

Л.Н. Толстой интересные факты (2)

Цікаві факти про сімю Толстого

Лев Толстой познайомився зі своєю майбутньою дружиною Софією Берс, коли їй було сімнадцять, а йому 34 роки. 23 і вересні 1862 Лев Миколайович одружився на ній.

У першу шлюбну ніч із Софією Берс 34-річний Лев Миколайович Толстой змусив 18-річну свіжоспечену дружину прочитати ті сторінки в його щоденнику, де детально описані амурні пригоди письменника з різними жінками, крім інших – з кріпаками селянками. Толстой хотів, щоб між ним і дружиною не було ніяких таємниць.

Разом вони прожили 48 років, народили 13 дітей. Софія Андріївна була не тільки дружиною, але і вірним відданим другом, помічницею в усіх справах, в тому числі і літературних. Перші двадцять років вони були щасливі. Однак потім часто сварилися, в основному через переконань і способу життя, які Толстой визначив для себе.

У сім’ї Толстих народилося 13 дітей, з яких 5 померли в дитинстві , дружина його була молодша на 16 років.

Відношення Толстого до своїх творів

Роман Толстого «Війна і мир» спочатку називався «1805», потім «Все добре, що добре закінчується» і «Три пори». За свідченнями дослідників, роман переписувався 8 разів, а окремі його епізоди – більше 25 разів. При цьому сам автор ставився до твору скептично. У 1871 році він написав Фету в листі: «Як я щасливий … що писати дрібниць багатослівних кшталт “ Війни” я більше ніколи не стану».

Роман Льва Толстого «Анна Кареніна» починається фразою: « Всі щасливі родини схожі одна на одну, кожна нещаслива сім’я нещаслива по- своєму». На підставі цього афоризму виведений так званий принцип Анни Кареніної, який застосовують для опису систем в різних науках. Наприклад , Джаред Даймонд з його допомогою пояснює, чому людиною було приручено так мало тварин – для успішного приручення необхідно збіг декількох факторів, а відсутність одного з них робить одомашнення неможливим. Економісти використовують принцип Анни Кареніної , кажучи про адаптацію систем до зовнішнього середовища та їх поведінку в період кризи: все добре пристосовані системи мають однакові риси, а все непристосовані системи не справляються з адаптацією кожна по-своєму.

Він був першим, хто відмовився від авторського права, був противником державної системи, а за відхилення релігійних авторитетів відлучений від церкви. Він відмовився від Нобелівської премії, ненавидів гроші і виступав на стороні селян. Таким його не знав ще ніхто. Його ім’я – Лев Толстой.

Лев Миколайович залишив нам 165 000 аркушів рукописів, повну збірку творів у 90 томах, написав 10 тисяч листів. Протягом усього свого життя він шукав сенс життя і загального щастя, які знайшов в простому слові – добро.

Лев Толстой не любив віршів.

Ось такі цікаві факти про Льва Толстого ми зібрали в цій статті, а якщо ви можете її доповнити пишіть в коментарях додаткову інформацію.

Оцініть статтю
Додати коментар