Цікаві факти про Стародавній Єгипет

цікаві факти стародавній єгипет Цікаві наукові факти

Єгипет – колиска цивілізації.  Про Стародавній Єгипет ми знаємо, не так вже й мало – фараони і піраміди, кішки-богині, раби і величний Ніл. Але коли побудували найбільшу піраміду, як кішки стали богами і хто розшифрував єгипетські ієрогліфи? Давайте дізнаємося більше про цю загадкову і древній країні! Цікава інформація про Стародавній Єгипет, про культуру Стародавнього Єгипту, про піраміди про єгипетських богів розкажути про те як жили в минулому давні египтяни.

Цікавинки про Стародавній Єгипет

Цікаві факти про життя в Стародавньому Єгипті

Факт # 1. Ранок знатних вельмож в Єгипті починалося з умивання і полоскання рота соляним розчином. Потім наставала черга перукаря і фахівця з пахощів.

Факт # 2. Зачіски та макіяж відігравали велику роль. Знатні люди носили перуки, які перукар укладав таким чином, щоб замаскувати баночку з пахощами.

Факт # 3. Одягалися досить просто – в сорочку і прозоре плаття. А ось прикрасам і браслетам надавалося величезне значення – без них не виходили з дому.

Факт # 4. Протягом дня заможні єгиптяни приймали гостей і їздили в гості самі, грали в шашки, займалися танцями та музикою. Тоді вже існували такі інструменти як арфа, флейта.

Факт № 5. Знатний вельможа ніколи не ходив пішки – його носили раби на ношах.

Факт # 6. Ті, хто перебував на службі у фараона, стежили за виконанням його доручень, збором і збереженням врожаю, збором податків, охороною кордонів.

про стародавній єгипет Факт # 7. Будинки знатних вельмож були величезними – від 50 кімнат.

Факт # 8. Обов’язкова ознака розкоші – великий фруктовий сад, розписаний фресками будинок і численна прислуга.

Факт # 9. Незважаючи на те, що в Стародавньому Єгипті не було соціальної рівності між статями, жінки і чоловіки мали рівні економічні і цивільні права.

Факт # 10. Макіяж носили, як жінки, так і чоловіки. Зелений макіяж робили з міді, чорний – з свинцю. Ці кольори були найпоширенішими. Наносився макіяж не тільки для краси, а й в цілющих цілях, в які вірили стародавні єгиптяни. Макіяж також використовувався і як сонцезахисний крем.

Факт # 11. Щоб фараонам не докучали настирливі мухи поруч з ними могли перебувати раби, обмазані медом.

Факт # 12. Будинки багатих єгиптян будувалися заввишки в 2-3 поверхи і складалися з кількох десятків кімнат. Вікна завжди виходили на північ – назустріч прохолодному вітру.

Факт # 13. До підліткового віку діти не носили одяг.

Факт # 14. Головний убір на голові фараонів називався Немеш, він приховував волосся правителя, на які не можна було нікому дивитися.

Факт # 15. Бідні люди носили довге волосся, яке стягувалося в хвостики.

Факт # 16. У ті часи вважалося, що Земля має форму кола, але при цьому вона плоска, а Ніл протікає прямо через її центр.

Факт # 17.  Найдавніше плаття знайшли в Єгипті. Йому близько 5000 років.

Факт # 18. Остання цариця Єгипту Клеопатра була грекиня.

Факт # 19.  Спали жителі Давнього Єгипту на подушках з каменю.

Цікаві факти про єгипетські піраміди

єгипет цікаві фактиФакт # 1. Піраміди це грандіозний символ Єгипту. Загадкові, величні і самотні стоять вони серед пустелі сотні років.

Факт # 2. У Стародавньому Єгипті піраміди виконували роль величезних гробниць. Вони будувалися для фараонів, щоб прославити їх і забезпечити їх щасливе загробне життя. На сьогоднішній день відомо 118 пірамід, побудованих в Єгипті.

Факт # 3. Крім офіційної є й інші версії будівлі пірамід, наприклад, що піраміди це генератори енергії, обсерваторії, джерела зв’язку з інопланетними істотами.

Факт # 4. Єгиптяни будували піраміди протягом тисяч років. За цей час технологія будівництва змінювалася.

Факт № 5. Серед десятків пірамід особливо виділяються «Великі піраміди» в Гізі. Це комплекс з 3 великих пірамід (Хеопса, Хефрена, Мікеріна), статуї Сфінкса і декількох маленьких пірамід. Вони будувалися з блоків вапняку і граніту. Кожен блок важить не менше 2,5 т. Тому на видобутку, транспортуванні і безпосередньо будівництві працювало від 5 до 10 тис. людей.

Факт # 6. Піраміда Джосера це найдавніша піраміда. Вона побудована 2800 років тому до н.е. і знаходиться в Саккре. Це найдавніше на землі кам’яна будівля.

Факт # 7. Піраміди Гізи охороняє Сфінкс – істота з тілом лева і головою людини. За віруваннями єгиптян могутні леви були охоронцями біля входу в потойбічне царство. Тому Сфінкс став охоронцем усипальниць сина, батька і діда.

Факт # 8. Обличчя в статуї Сфінкса спотворене. Вважається, що його спотворили солдати Наполеона, але свої функції «охоронця» він виконує справно.

Факт # 9. У муміфікованих тіл мозок видаляли через ніздрі. Внутрішні органи також видаляли, їх поміщали в спеціальні банки. У тілі залишали тільки серце. Вважалося, що саме в ньому знаходиться душа.

Факт # 10. Нерідко в древніх гробницях можна виявити … туалети.

Факт # 11. Піраміди будували зовсім не раби, а робочі, які одержували за свою працю гроші. Подібний обман поширився завдяки грецькому історику Геродоту, який висунув подібну теорію. За свою роботу робітники отримували не тільки гроші, але і пиво. Щоденна норма пива дорівнювала 3,8 літра.

Що їли в Стародавньому Єгипті?

Факт # 1. Раціон заможних єгиптян і основної маси сильно відрізнявся.

Факт # 2. Багаті єгиптяни їли багато м’яса. М’ясо було різноманітним: яловичина, качки, голуби, гуси, кури, журавлі.

Факт # 3. Риба була доступна для всіх: Лобан, нільські окуні та інша риба з’являлися на столі всіх громадян.

Факт # 4. Овочі та фрукти росли в Єгипті в достатку. Кавуни, горох, редис, цибуля, часник, нут, огірки, салат – латук на столі були часто.

Факт № 5. У більш пізні часи з’явилася черешня, груші, фініки, виноград, яблука, кокоси. А ось цитрусових в раціоні не було.

Факт # 6. Молоко вважалося напоєм для обраних.

Факт # 7. Існувало три види борошна: пшеничне, полб’яне і ячмінне.

Факт # 8. Єгиптяни охоче пили пиво, якого існувало більше 30 видів.

Цікаві факти про медицину в Стародавньому Єгипті

цікаві факти про стародавній єгипет Факт # 1. Медицина в Стародавньому Єгипті була розвинена. При цьому виникнення хвороб пояснювалося демонами, які проникали в організм людини. Демони були різні, як і способи їх вигнання. Краще ніж жерці в цих питаннях ніхто розібратися не міг, тому першими лікарями були саме жерці. У жерців було багато обов’язків: молитися, готувати релігійні свята, охороняти храми, переписувати священні тексти і інші турботи.

Факт # 2. Для лікування і профілактики застосовували амулети, заклинання, татуювання, пахощі. Але застосовувалися і більш дієві засоби.

Факт # 3. На високому рівні перебувала хірургія. Стародавні лікарі застосовували різні скальпелі, катетери, затискачі, пінцети, бинти.

Факт # 4. Розвинене було протезування. Уміло зроблені дерев’яні протези часта знахідка при розкопках.

Факт № 5. Проблеми з зубами виникали у єгиптян часто. Їх також лікували і навіть протезували, хоча дантистів в країні було мало.

Факт # 6. З роботою внутрішніх органів стародавні лікарі були не знайомі, і серце вважалося в організмі головним. А ось мозок вважався абсолютно марним для людини.

Цікаві факти про богів Стародавнього Єгипту

Факт # 1. Єгипетські божества очолював Амон-Ра. Він представляв собою атлетично складеного чоловіка із головою барана. Він не тільки був творцем всього сущого, а й невпинно дбав про людей і особливо, про фараонів. Але значимість Амон-Ра не була постійною. Його то звеличували, то вважали не надто значущим.

Факт # 2. Осіріс керував світом мертвих. Він виглядав зловісно – людська фігура, загорнута в саван. Однак Осіріс виконував безліч функцій – дбав про родючість, рослинах, лікувати хвороби, судив людей після смерті.

Факт # 3. Анубіс зображався як людина з головою шакала. Анубіс виконував важливу роль – охороняв могили, допомагав муміфікувати трупи, проводжав людей в світ мертвих і вирішував, чи гідні їх душі жити в потойбічному світі.

Факт # 4. Сет був людиною з головою собаки і тапира одночасно. Він був братом Осіріса, але уособлював зло: війни, посухи і смерть. Однак саме він допомагав Ра перемогти змія Апопа в нічних сутичках. Значить і сонце сходить кожен день і завдяки йому.

Факт № 5. Сокіл з короною на голові уособлює бога Гора. Це бог мудрості, ясновидіння. Саме він допоміг Осірісу воскреснути після того як його вбив Сет.

Факт # 6. Бог Тот був людиною з головою птаха ібіса. Завдяки йому люди змогли писати, навчилися рахувати і пізнали інші науки.

Факт # 7. Ісіда була дружиною Осіріса. Уособлювала собою вірність, сім’ю і материнство.

боги єгипту цікаві факти

Цікаві факти про мистецтво Стародавнього Єгипту

Факт # 1. Мистецтво Стародавнього Єгипту різноманітне, але чільну роль грала все ж архітектура, вершиною якої стали величезні піраміди, високі обеліски та храми.

Факт # 2. Головна відмінна риса мистецтва Стародавнього Єгипту – це монументальність, дотримання певних канонів, символічність, відсутність індивідуальності творця. Такі храми як Скельний храм Рамзеса II в Абу-Сімбелі, Храм Рамзеса, храм цариці Хатшепсут в Дейр-ель-Бахрі, Храм в Карнаці – це дивовижні приклади робіт давньоєгипетських архітекторів.

Факт # 3. Живопис в Єгипті  досягнув небувалих висот, при цьому також дотримувалися певні канони. Місцем розписів були стіни храму, де зображувалися як батальні, так і побутові сцени. Важливу роль грали кольори. Так червоний був символом зла, зелений уособлював молодість, жовтий позначав вічність. Фарби використовувалися мінеральні.

Факт # 4. Зображуючи фараонів і інших високопоставлених осіб, художник завжди малював їх більшими по відношенню до інших учасників сцени. Лише з часом в мистецтві з’явилося зображення простих жителів Єгипту, рослинні орнаменти, тварини, художники стали працювати з півтонами.

Факт № 5. Найбільш відомі розписи в гробниці Нефертіті, скульптури царевича Рахотепа і його дружини Нофрет (27 ст. до н. е.).

Цікаві факти про котів у Стародавньому Єгипті

Факт # 1. Єгиптяни цінували кішок не тільки за їх природну красу, розум, ніжність і грацію. Ці звірі полювали на мишей, захищаючи запаси зерна. Вони з успіхом ловили щурів, які є переносниками небезпечної хвороби – чуми. Крім того, кішки успішно боролися зі зміями, роблячи життя безпечніше.

Факт # 2. У Єгипті були приручені коти абіссінської породи.

Факт # 3. Єгиптяни були впевнені, що коти мають зв’язок з потойбічним світом і володіють магічними властивостями. Навіть великого бога Ра зображали у вигляді рудого кота.

Факт # 4. Всі тварини вважалися власністю фараона.

Факт № 5. Богиня Бастет була однією з найулюбленіших в Єгипті. Вона уособлювала радість, любов, красу і світ, який несе в собі жінка. Її зображували стрункою жінкою з котячим обличчям.

Факт # 6. Котів шанували так, що вбивство звіра, навіть ненавмисне каралося смертю.

Факт # 7. У разі пожежі перших потрібно було рятувати саме кішок. Після смерті їх часто муміфікували і бальзамували. Смерть тварини оплакувалася протягом 70-ти днів, а в знак жалоби вся сім’я збривала брови.

Таємниці і загадки Стародавнього Єгипту

Факт # 1. В історії Стародавнього Єгипту багато білих плям. А те що, здавалося б, вивчено, постійно ставиться під сумнів. Так будівництво пірамід приписують інопланетним істотам. Адже висікати, перетягувати і піднімати на висоту блоки масою в 2,5 т без сучасних засобів – здається неможливо.

Факт # 2. Ще одна загадка – ієрогліфи. Деякі з них зображають різні літальні апарати: вертольоти, літаки і навіть ракети.

Факт # 3. Прокляття Тутанхамона – найбільш зловісна загадка. Згідно прокляття всі, хто потривожать мумії фараонів, будуть покарані смертю. І дійсно, більше половини учасників розкопок гробниці Тутанхамона загинули.

Цікаві факти про історію Стародавнього Єгипту

Факт # 1. В період Раннього царства Єгипет став оформлятися як держава. Цей період тривав близько тисячі років (з 3900 до 3000 до н.е.) Він ділиться на I і II династію.

Факт # 2. За періодом Раннього царства почалася епоха Давнього царства. Це час класичного Єгипту, який ми знаємо за фільмами. У цей період панувало кілька династій.

Факт # 3. За епохою Стародавнього царства був період, іменований Першим Перехідним. Цей час вивчено мало, так як не залишилося практично жодної інформації про правителів та події.

Факт # 4. Середнє царство розділило 2 династії. XI династія правила з 2137 по 1995 р до н.е., а XII з 1995 по 1800 до н.е.

Факт № 5. За періодом Середнього царства знову настає період лихоліття – Другий Перехідний період. І знову вчені губляться в здогадах про події цих часів.

Факт # 6. Нове царство – другий розквіт цивілізації. Цей період триває з 1543 до 1070 до н.е. В цей час Єгипет прославили імена Рамзеса, Нефертіті, Ехнатона.

Факт # 7. Після Нового царства знову настає пора воєн і хаосу. Третій Перехідний період тривав з 1070 до н.е. до 750 м до н.е.

Факт # 8. Пізній період цей час занепаду великої цивілізації. Хоча час з 750 р до н.е. і до 330 м до н.е. відзначено іменами легендарного Дарія, Ксеркса і Артоксеркса.

Факт # 9. Македонський період і епоха Птолемеїв, так само як Римський період мають мало спільного з класичними уявленнями про Стародавній Єгипет.

Сподіваємося цікаві факти про Стародавній Єгипет відкрили для вас нову та корисну інформацію.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Тимыч_ИнтерМастер

    Очень помогло для написания реферата!!!Спасибо!!!!

    Відповіcти