Пон-дю-Гар — стародавній акведук на півдні Франції, побудований за часів Римської імперії. Цікаві факти про акведук Пон-дю-Гар розкажуть нову інформацію про його будівництво, використання та історію.
Цікаві факти акведук Пон-дю-Гар
Пон-дю-Гар — найвищий давньоримський акведук і один із найкраще збережених.
Довжина акведука – 275 м, а висота – 48 м. Його ширина коливається від 9 метрів у нижній частині до 3 метрів у верхній.
Пон-дю-Гар був частиною 50-кілометрового акведуку, який постачав воду до міста Нім.
Був споруджений приблизно 2000 років тому як складова частина 50-кілометрового водогону, який постачав питну воду в найдавніше на сьогоднішній французькій території римське місто Нім.
Вважається, що будівництво акведуку тривало близько 15 років, задіявши від 800 до 1000 робітників.
Раніше акведук доставляв приблизно 40 000 кубічних метрів води на день до фонтанів, ванн і будинків жителів Німа. Він постійно постачав воду для понад 50 000 людей
Цей акведук постачав воду в Нім приблизно 500 років. Припинив свою роботу в 6 столітті через нашарування вапняку на стінках каналів, відвід води місцевими жителями та занепад Римської імперії.
Після розпаду Римської імперії та виходу з ладу акведука Пон-дю-Гар залишився в основному недоторканим через важливість його другорядної функції як платного мосту.
Як і багато найкращих римських споруд, він був побудований без застосування розчину. Вони використовували надзвичайно точну кладку, з обробкою каменів таким чином, що вони ідеально підходять один до одного. Результат приголомшливий, тому що через майже 2000 років міст все ще стоїть, а головною загрозою є лише ерозія!
Одним із найцікавіших фактів про Пон-дю-Гар є те, що по всій довжині мосту він опускається лише приблизно на 2,5 сантиметра.
У 1985 році акведук був доданий до списку об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО через його історичну важливість.
Сьогодні Пон-дю-Гар є однією з п’яти найкращих туристичних визначних пам’яток Франції.
Авторські права на опублікований матеріал належать сайту dovidka.biz.ua. Копіювання без дозволу автора заборонено!
Автор – Гнатюк Юлія