Твір на тему: «День українського козацтва»

День українського козацтва твір Твір-розповідь

День козацтва в Україні почали відзначати не так давно, але це свято вже стало довгоочікуваним для багатьох. Інформація про день козацтва для дітей допоможе написати твір про це свято.

Твір «День українського козацтва»

14 жовтня в Україні важливий день, оскільки поєднує одразу кілька значимих дат: День українського козацтва, Покрова Пресвятої Богородиці та День захисників і захисниць України. Перші два свята нерозривно пов’язані між собою ось уже кілька віків, а третє навпаки з’явилось лиш нещодавно – 2014 року. Усі три однаково важать як в історії України, так і для її сьогодення.

Покрова – козацьке свято ще з часів заснування козацтва як такого, адже саме Діва Марія була покровителькою козаків. Церкву на Січі було присвячено саме їй тому, що під час однієї з битв, коли в козаків здавалось вже не було жодних шансів на перемогу, до них явилась Богородиця і, захистивши, привела до перемоги. Відтоді цей день був чи не найважливішим для козаків, тому саме на Покрову завжди обирали старшину, гетьмана і визначали подальші військові плани.

Традиції святкування дня українського козацтва сягають сивої давнини. Зазвичай селяни до Покрови мали закінчити польові роботи та завершити збір усього врожаю: овочів, ягід, горіхів. Чоловіки в цей день починали заготовляти дрова, а жінки – лагодити шуби. Також з Покрови починалась пора весіль. А частувались українці цього дня млинцями, домашнім хлібом та запеченими яблуками.

Сьогодні День українського козацтва є одним з державних свят. В цей день в різних містах України проводять тематичні фестивалі та конкурси, присвячені діяльності козацтва: фізичній підготовці, традиційним заняттям та їжі тощо. В музеях організовують виставки, а в навчальних закладах – проводять уроки пам’яті козацької слави.

Отже, 14 жовтня в історії України важливий день, в якому збережено звичаї і традиції про український характер, силу волі та шанобливість до минулого. Продовжуємо відзначати це свято не тільки з оглядом на героїчне минуле, а й з урахуванням непростого теперішнього і мріями про щасливе майбутнє.

Автор твору –  cup_of_flowers

Власний твір на тему: “Покрова козацьке свято” Ви можете написати у коментарях, щоб поділитися своїми думками та традиціями святкування.

Оцініть статтю
Додати коментар