Василь Кандинський біографія скорочено розповість про житття та творчість відомого художника, засновника абстракціонізму.
Василь Кандинський біографія коротка
Майбутній художник народився 16 грудня 1866 року в Москві в сім’ї купця. Разом з сім’єю він в 1871 році переїздить до Одеси. У місті він відвідував класичну гімназію і займався з учителем з малювання, якого запрошували додому.
Василь Кандинський в 1885 році вступає до Московського університету на факультет юрисдикції. Успішно закінчивши його, Василь навіть почав писати дисертацію. Але так і не закінчив її. Кандинський вирішив стати художником.
Він в 1896 році виїхав до Мюнхена, щоб відвідувати художню школу А. Ашбе. Тут він навчився будувати композиції і працювати з формами, лінією. Також художник слухав курси анатомії, і кожен день малював натурні етюди. Пізніше Кандинський вступає в академію мистецтв Штука.
У 1901 році в Мюнхені він заснував мистецьке об’єднання під назвою «Фаланга». За 4 роки Кандинський організував 12 виставок. А в 1909 році художник очолив Нове художнє суспільство.
Василь Кандинський любив подорожувати. Він відвідав Голландію, Швейцарію, Італію, Францію, Росію. Під час подорожей він переважно писав колірні пейзажі.
У 1911 році Кандинський написав книгу «Про духовне в мистецтві», яка перевернула усталені уявлення про мистецтво. Книга була першим теоретичним довідником абстракціонізму. Також в цьому році було організовано ним об’єднання «Синій вершник». Мета об’єднання – пропаганда нових ідей в театрі, живописі та музиці. Паралельно з цим в Берліні пройшла персональна виставка робіт Кандинського з 64 художніх композицій.
Також він, живучи за кордоном, активно співпрацював з відомими художниками – К. С. Малевичем, Д. Д. Бурлюком, М. Ф. Ларіоновим, Н. С. Гончаровою. Допомагав їм організовувати і брати участь у різноманітних виставках.
У 1915 році художник повертається до Москви. Після Жовтневої революції Кандинський займався викладацькою і музейною діяльністю, увійшов в 1918 році в колегію Відділу образотворчого мистецтва Нар-компроса. Він організував у Петрограді Музей живописної культури в 1919 році і очолив в 1919-1921 роках Всеросійську закупівельну комісію.
У 1921 році його делегували до Німеччини як представник Академії художніх наук, щоб встановити постійні зв’язки між особами і установами художнього значення. Через рік Василя запросили у вищу школу художнього будівництва та конструювання в Німеччині. Це зробило його ім’я відомим на весь світ. Художника назвали теоретиком абстрактного мистецтва. Щороку проходили його персональні виставки в Америці і Європі. У 1926 році була видана його книга «Точка і лінія на площині».
У 1933 році Кандинський переїхав до Франції. З приходом нацистів до влади, багато робіт художника були знищені.
У Франції він прожив 11 років і створив тут 250 гуашей і акварелей, 144 картини. Мистецтво Василя Кандинського визнано в усьому світі
Помер великий художник 13 грудня 1944 року.
Відомі картини Василя Кандинського – «Охтирка. Осінь. Етюд», «Шлюз», «Старе місто», «Синій вершник», «Берег затоки в Голландії», «Мурнау. Двір замку», «Російський вершник», «Російська красуня в пейзажі», «Російське село на річці з турами», «До міста».