Венера Мілоська цікаві факти

Венера Мілоська цікаві факти Цікаві наукові факти

Венера Мілоська – відома давньогрецька статуя без рук. Цікаві факти про Венеру Мілоську розкажуть у чому її особливість та які таємниці вона приховує.

Венера Мілоська цікаві факти

1. Статуя отримала ім’я на честь місця, де її виявили – острів Мілос. Її знайшов фермер Йоргос Кентротас у руїнах стародавнього міста 8 квітня 1820 року. Сьогодні острів належить Греції, але на той час перебував під владою Туреччини.

2. Цей шедевр було створено між 130 та 100 роками до н.е.

3. Згідно з написом на оригінальному постаменті скульптури, який таємничим чином зник незабаром після виявлення, він був створений «Александром, сином Меніда, громадянином Антіохії Меандра…»

 Висота Венери Мілоської – 2,02 м.

4. Сьогодні скульптура знаходиться у Музеї Лувру у Парижі.

5. Щодо відсутніх кінцівок «Венери Мілоської», давно ходили чутки, що вони були відламані в 1820 році під час бою на березі Мелоса, коли французькі та турецькі моряки змагалися за володіння скульптурою. Але насправді сьогодні більшість вчених вважають, що руки у скульптури вже були відсутні, коли її знайшли.

6. Під час Другої світової війни Венера Мілоська разом з деякими іншими безцінними витворами мистецтва були вивезені на зберігання до різних замках у сільській місцевості Франції.

7. Венера Мілоська втратила не лише руки та постамент, а й прикраси. Отвори в мармурі дають вченим підстави вважати, що спочатку на статуї були браслети, сережки та вінець із золота.

8. Французький художник і скульптор Ренуар вважав цю статую потворною. На його думку, Венера більше схожа на жандарма, ніж на богиню любові і краси.

9. Статуя, що зображує грецьку богиню кохання та краси, названа тим не менш грецьким ім’ям. Венера – божество римської міфології, що є точним аналогом грецької Афродіти. Таким чином, альтернативна назва статуї – Афродіта Мілоська.

10. Кільця Венери – поперечні зморшки на шиї, які ненавидять усі жінки, отримали свою назву саме через цю статую. Вони дійсно є на шиї Венери Мілоської.

Оцініть статтю
Додати коментар