Володимир Івасюк цікаві факти

Володимир Івасюк цікаві факти Цікаві факти про відомих людей

Володимир Івасюк цікаві факти з життя видатного українського поета та композитора розкажуть про його особисте життя та захоплення.

Цікаві факти про Володимира Івасюка

Народився Володимир Михайлович 4 березня 1949 року в родині вчителів.

Він прекрасно грав на фортепіано та гітарі, віолончелі та скрипці. Володів альтом. За ці таланти його називали музичним вундеркіндером.

Володимир Івасюк був палким прихильником та представником вільного Західного світу, що в свою чергу притягувало до нього багато люду, але паралельно з тим і викликало постійну зацікавленість ним у КДБ.

Свою першу пісню Володимир Михайлович написав у 1964 році. Вона називалась «Колискова». Вірші написав його батько.

Він створив у школі вокально – інструментальний ансамбль «Буковинка». За активну творчу діяльність та різноманітні перемоги ансамбль був нагороджений поїздкою по Дніпру.

Володимир Івасюк вважається основоположником естрадної музики в Україні. Він є автором 107 пісень, 53 інструментальних творів та автором музичних супроводів до спектаклів.

Володимир Івасюк мав диплом медика.

володимир івасюк біографія короткоВін був неординарною та обдарованою людиною – окрім музики Володимир талановито малював пейзажі, портрети та автопортрети, шаржі та карикатури.

Має багато нагород, серед яких – дипломант Всесоюзного огляду молодих композиторів, Лауреат Республіканської комсомольської премії ім. М. Островського, має Державну премію України ім. Т. Г. Шевченка та посмертне звання Героя України (яке було присвоєне колишнім президентом Віктором Ющенком).

Найвідоміших твір – пісні «Червона Рута» та «Водограй» у виконанні Софії Ротару.

Він був одним з найпопулярніших композиторів у Радянському Союзі, але навідріз відмовлявся писати музику до російських текстів, вважаючи себе українським композитором.

Планував одружитися на Тетяні Жуковій. Але так і не зміг – його було знайдено мертвим у лісі в передмісті Львова. Прожив митець всього 30 років.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізнались щось цікаве про Володимира Івасюка.

Оцініть статтю
Додати коментар